Банки домовляються про створення спільного чорного списку боржників

Банки створять єдиний чорний список найбільших боржників, де буде міститися інформація про позичальників, які всіляко намагалися ухилитися від виконання своїх зобов'язань.

Топ-20 українських банків домовляються про обмін інформацією про несумлінних позичальників і створення єдиного чорного списку найбільших боржників.

Картотека буде містити інформацію про позичальників, які всіляко намагалися ухилитися від виконання своїх зобов'язань перед банком і не погодилися на запропоновані варіанти реструктуризації боргу. Позичальники, які погодилися піти на кредитні канікули або переглянули графік погашення боргу, за словами банкірів, в чорний список зараховані не будуть.

У бюро кредитних історій, для яких створення подібних баз є профільним заняттям, ініціативу банків щодо створення чорного списку боржників не підтримують і закликають приєднатися до одного з п'яти зареєстрованих бюро. Так, наприклад, з топ-20 банків серед партнерів Українського бюро кредитних історій всього п'ять. У Міжнародного бюро кредитних історій таких партнерів всього чотири.

За словами фінансистів, вони не збираються створювати конкурента бюро кредитних історій. Список, складений банкірами, та інформація, яку збирають бюро, практично не перетинаються. Задумка створення списку нібито полягає в тому, щоб зрозуміти ситуацію того чи іншого боржника, докопатися до суті і далі спільними зусиллями банків, які постраждали від цього клієнта, намагатися з ним боротися.

Як відзначає видання, до топ-10 банків за обсягом прострочених кредитів за даними на початок липня 2010 входили "Надра" (5,75 млрд грн), Сведбанк (4,56 млрд грн), УкрСиббанк (4,33 млрд грн), Укргазбанк (4,15 млрд грн), Укрексімбанк (4,12 млрд грн), "Форум" (3,7 млрд грн), ВТБ Банк (3,64 млрд грн), Укрсоцбанк (3,5 млрд грн), Приватбанк (3,34 млрд грн), Альфа-банк (3 млрд грн).

Нагадаємо, у вересні було оголошено рейтинг 25 найбільш скандальних боржників України, який очолили Олександр Савчук, президент і співвласник ВАТ "Азовмаш", співвласники і бенефіціарії НК "Альфа-нафта", а також Ігор Єремєєв, співвласник групи "Континіум".

Читайте також:

Оприлюднено рейтинг боржників-олігархів

Тимошенко: Україна належить 10 людям

Янукович пообіцяв боротися з диким капіталізмом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: