Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Банки очікують, що населення почне брати в них більше кредитів та понесе гроші на депозити

Фінансисти передбачають скорочення корпоративного кредитного портфелю.

Протягом найближчого року довіра українців до банківської системи повинна зрости й вони братимуть більше кредитів та нестимуть гроші на депозити. Водночас бізнес скоротить корпоративний кредитний портфель.

Такими є очікування топ-менеджерів 66 банків, на які припадає понад 96% загальних активів системи. Опитування серед них провів Національний банк України.

"Учасники опитування в цілому очікують на збільшення кредитування домогосподарств, але прогнозують невелике зменшення обсягів корпоративних кредитів. Кількість респондентів, які очікують на зростання та на скорочення корпоративного кредитного портфелю, розділилася майже порівну. Водночас, частка респондентів, які очікують на пожвавлення кредитування фізичних осіб (27% опитаних), значно переважає над часткою песимістів (16% опитаних). Чотири квартали поспіль більшість банків вважає, що якість кредитного портфеля поліпшиться, насамперед у корпоративному сегменті. Якщо під час попереднього опитування такі сподівання щодо корпоративних кредитів висловили 48% опитаних банків, то цього разу – 52%", – уточнили в НБУ.

Банкіри констатують, що в другому кварталі 2016-го "посилився попит на кредити, особливо з боку корпорацій, про це повідомили 53% опитаних банків (проти 45% у першому кварталі). Найбільший приріст попиту зафіксовано на кредити малого та середнього бізнесу та гривневі кредити. Основні причини зростання попиту – падіння процентних ставок, потреба підприємств у обіговому капіталі та необхідність реструктуризації існуючої заборгованості. Попит домогосподарств і на споживчі, і на іпотечні кредити також зріс, здебільшого завдяки зниженню процентних ставок та збільшенню витрат на товари довготермінового користування".

Експерти прогнозують подальше зростання попиту на кредити з боку як підприємств, так і населення. Передбачають, що умови кредитування будуть пом'якшуватися для кредитів у гривні та споживчих кредитів. Стандарти за іпотечними кредитами не зміняться.

75% опитаних топ-менеджерів банків вказали, що протягом найближчого року корпоративні клієнти відкриватимуть депозити своїх підприємств. Гроші на депозити також має активніше понести і населення – на це сподівається близько третини опитаних.

Аналітичний звіт НБУ "Опитування про умови кредитування" from tsnua

Залиште свій коментар

Вибір редакції