Банки попередили власників платіжних карт про крадіжки

Банки попередили своїх клієнтів про активізацію шахраїв на банківські картки, які викрадають конфіденційні дані користувачів.

Українців попередили про напади шахраїв на банківські картки. Так, Дельта Банк попередив своїх клієнтів про можливість шахрайства, а банк "Фінанси та Кредит" - про підозрілі сайти.

На офіційному сайті Дельта Банку з'явилося повідомлення "Обережно: фішинг!". У ньому банк звертається до клієнтів з проханням бути більш обачними при використанні карт, так як почастішали випадки карткового шахрайства. У повідомленні банк просить клієнтів не повідомляти ні в якому разі ПІН-код, не відповідати на листи або смс-повідомлення, де нібито банк просить надіслати номер карти, пароль та ПІН-код.

Банк "Фінанси та Кредит" пішов схожим шляхом - він вирішив повідомляти клієнтам про сайти, на яких не варто залишати дані про свою карту. "Повідомляємо Вам про наявність Інтернет-сайтів, які підозрюються в незаконному зборі інформації про реквізити платіжних карт клієнтів різних банків з метою їх подальшого несанкціонованого використання", - йдеться в повідомленні банку "Фінанси і Кредит".

Щоб уберегтися від несанкціонованого зняття грошей з карткового рахунку Дельта Банк рекомендує власникам карток зберігати дані про "платіжку" в найсуворішій таємниці. "Картка та PIN-код не можна передавати іншим особам, у тому числі, родичам, близьким, співробітникам банку; обов'язково запам'ятайте свій ПІН-код і секретне слово-пароль, вказане в анкеті. Після запам'ятовування ПІН-коду знищіть конверт, в якому ПІН-код був Вам виданий у банку", - так звучать топ-3 рекомендації від фінустанови.

У банку "Фінанси та Кредит" в якості захисту від фішингу використовувати браузери великих виробників, що повідомляють користувача про вхід на підозрілий сайт, таких як: Internet Explorer (версія 7.0 і вище), Opera 9.1 (версія 9.1 і вище) і Mozilla Firefox ( версія 2.0 і вище).

В асоціації "ЕМА" додають найбільш головний спосіб уберегти себе від фішерів.

"Треба передзвонити у відділення банку, де випускалася карта, і перепитати у менеджера про необхідність надання банку інформації, яку у вас запитують по телефону або електронною адресою "нібито" співробітники банку", - говорить директор української міжбанківської асоціації членів платіжних систем "ЕМА" Олександр Карпов.

Дельта Банк і банк "Фінанси і Кредит" не єдині, чиї клієнти цієї осені потрапили під обробку шахраїв. "Шахраї влітку відпочивали, зараз вони активізувалися, щоб в січні знову відпочивати. Це пов'язано не тільки з фішингом, але і з банкоматними накладками і вірусами", - зазначає директор української міжбанківської асоціації членів платіжних систем "ЕМА" Олександр Карпов.

За його словами, 18 листопада проходив форум безпеки розрахунків операцій з платіжними картами, за результатами якого наступного тижня банки одержать рекомендації з питань, пов'язаних з накладками і банкоматними вірусами.

Фішинг - вид шахрайства, метою якого є отримання доступу до конфіденційних даних користувачів: номерів карток, CVV2-значенням (3 цифри на зворотній стороні картки), PIN-коду, логінів і паролів.

Читайте також:

Крадіжок грошей з кредиток значно побільшає

Шахраї винайшли ідеальний спосіб крадіжки грошей з кредиток

ФБР провело найбільше в історії кіберзлочинів затримання фішерів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: