Банки припинили виплачувати страховку на ремонт автомобілів

Якщо автомобіль, який знаходиться в кредиті, потрапляє в ДТП, його власнику, скоріш за все, доведеться оплачувати ремонт зі своєї кишені.

Банки позбавили позичальників страхових виплат, які призначалися для ремонту кредитних автомобілів.

"З початку року практично всі банки з першої двадцятки перестали віддавати страхові виплати позичальникам. Навіть тим, хто вчасно і в повному об'ємі погашають кредит", — розповів замглави Держфінпослуг Сергій Михайлов.

За законодавством саме банк вирішує, куди страховик перерахує страхову виплату — власникові на ремонт придбаного в кредит авто або ж внесе в рахунок погашення кредиту. Останній варіант застосовувався тільки відносно недисциплінованих позичальників.

Але тепер ситуація змінилася. "Мій клієнт потрапив на кредитній машині в ДТП, і страхова перерахувала виплату у розмірі 40 тисяч гривень "Укрсоцбанку", який видав кредит на це авто. Банк вирішив всі гроші направити на погашення кредиту, не дивлячись на те що мій клієнт погашає кредит вчасно. І так сьогодні поступають всі банки з першої десятки", — приводить приклад керівник страхового брокера "Дедал" Ібрагім Габідулін.

Оскільки вплинути на всі банки страховики не можуть, вони пропонують зробити виключення хоч би для тих банків, де була введена тимчасова адміністрація. Мовляв, мало того, що ці банки не віддають мільйони гривень страховиків, які лежать у них на депозитах, не виплачують по них відсотки, затримують поточні платежі, так вони ще і страховок клієнтам не віддають.

"Віддавати таким банкам страховки — все одно що в ополонку. Але і не перераховувати ми не можемо, якщо це передбачено договором", — говорить керівник Української пожежно-страхової компанії Олександр Михайлов.

Вирішити проблему спробують за допомогою регулятора. "Страховики мають намір звернутися до Держфінпослуг і добитися можливості на законних підставах не платити банку-бенефіціарію страхове відшкодування за клієнта, якщо в цьому банку введена тимчасова адміністрація", — говорить керівник асоціації "Страховий бізнес" Ігор Яковенко.

За словами Ібрагіма Габідуліна, це питання піднімалося минулої п'ятниці на спільній нараді регулювальників фінансових ринків, в якому брали участь представники Національного банку і Держфінпослуг, Асоціація українських банків та інші. Поки що учасники наради обмежилися створенням робочої групи, яка, серед інших, займатиметься і питаннями перерахування страхових виплат банкам з введеною тимчасовою адміністрацією.

Читайте також:

НБУ просить "Альфа-банк" врятувати українські банки

Літо 2009: ціни на авто знизяться вдвічі

Прибутки українських банків зросли вдвічі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: