Банки рятуються від обдурених позичальників воєнізованою охороною

Керівництво банку відреагувало на візит представників Управління із захисту прав споживачів викликом наряду охорони у бронежилетах.

Позичальник поскаржився на якість кредитного договору з банком до Управління із захисту прав споживачів. Управління відреагувало - пішло до банку з перевіркою та журналістами. У відповідь керівництво банку відреагувало на візит непроханих гостей викликом наряду воєнізованої охорони у бронежилетах.

Панами по банку ходили люди з Управління із захисту прав споживачів. До них звернувся споживач, який три роки тому взяв кредит - 139 тисяч доларів, а тепер додивився, що кредитний договір нечесний.

За словами адвоката, коли чоловік брав кредит, йому не надали, як того вимагає Національний банк, інформацію щодо плюсів та мінусів кредиту, щодо відсотків.

Співробітники банку пообіцяли відвідувачам, що прокоментувати ситуацію має вище керівництво, проте замість панів у краватках - приїхали пани у бронежилетах.

В Управлінні із захисту прав споживачів кажуть, що банк заздалегідь йшов на обман споживача тоді, коли той брав кредит. У кредитному договорі, кажуть, у позичальника обов'язків у 15 разів більше, ніж у банку. А відсотки можуть лише зростати.

"У цьому договорі йде підпункт, що через 30 днів, коли людина йде платити по кредиту, банк має право переглянути відсоткову ставку і далі 15 пунктів, чому це може вийти. І далі кожного 30 числа банк має право переглядати умови договору", - розповідають в Управлінні.

Натомість, банківські юристи кажуть, що процентна ставка банком не змінюється і вказують на внесені зміни до Цивільного кодексу, на підставі якого одностороннє збільшення відсоткової ставки неможливе.

Управління із захисту прав споживачів слухає, читає та аналізує. Свої висновки дасть на папері. Це дасть змогу споживачеві відстоювати свої права у суді.

За такими висновками кажуть, щотижня звертаються двоє-троє, узимку було вдесятеро більше. У суді такий кредитний договір можуть визнати недійсним. Утім, як швидко - велике питання. Герой цієї історії покликав на штурм товариство із захисту прав споживача після того, як рік судився з банком.

Читайте також:

Нацбанк: гривня більше падати не буде

Антимонопольний комітет дозволив Мінфіну купити три банки

Стельмах: Банки зобов'язані виплачувати депозити

Війна проти НБУ може поновитися перед виборами

ВідеоБанкіри проти споживачів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: