Банки, які пропонують високі ставки, порівняли з дешевою ковбасою

Дата публікації
Перегляди
2620
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Банки, які пропонують високі ставки, порівняли з дешевою ковбасою

Дорогі депозити пропонують банки, які відчувають певні складнощі

Українцям не радять віддавати свої гроші фінустановам, які обіцяють ставки по депозитам більше 30%.

Споживачам фінансових послуг в Україні слід більш уважно вивчати умови роботи з банками, що пропонують ставки за депозитами більше 30%.

Про це заявив незалежний банківський експерт Михайло Стрельников.

"Грубо кажучи, якщо банк пропонує депозитні ставки під 30% річних, то люди починають нести туди гроші, незважаючи на наявний негативний досвід... Ви приходите в магазин, у вас перед очима ковбаса по 60-80 гривень, а поруч у кіоску продають по 5 гривень. Ви її купите? Це небезпечно для життя. А фінансовий депозит під 35% - це та ж ковбаса по 5 гривень, тільки небезпечний для вашої фінансової життя", - сказав він.

Середньоринкова ціна депозиту склалася однакова у всіх банках. А банки, які починають рекламувати якісь свої короткострокові дорогі депозити або високі ставки відчувають якісь складнощі, зазначив експерт, додавши, що до них не варто йти зараз.

"На Заході, де в банківській системі всі ставки однакові, рекламують не рівень ставок, а передусім рівень обслуговування: кількість відділень, якість обслуговування. А у нас звикли орієнтуватися на ставки. Це відбувається через недостатню фінансову грамотність", - провів порівняння Стрельников.

Зазначимо, що за останній місяць процентні ставки за вкладами різько зросли. Причина того, що банки настільки активно підвищують ставки за гривневими депозитами - відсутність на ринку гривневої ліквідності.

Гривневе "голодування" - результати дій Національного банку, який таким чином перешкоджає перетіканню зайвої ліквідності на валютний ринок, що в свою чергу оберігає курс нацвалюти від додаткового девальваційного тиску.

Читайте також:

Банкір порадив тримати депозити в гривні

Українці можуть заробити на гривневих депозитах

Нацбанк пропонує українцям віддати йому свої гроші

Українці за місяць віднесли у банки більш як півмільярда доларів

За неповернуті депозити нікого саджати не будуть

Наступна публікація