Банкір-фігурант справи про "вишки Бойка" заперечила зв’язок із Януковичем і Арбузовим

Банкір-фігурант справи про "вишки Бойка" заперечила зв’язок із Януковичем і Арбузовим

Фото: ТСН.ua

Ігнатченко твердить, що із високопосадовцями попередньої влади не спілкувалася.

Після сімох років слідства, котре блокувалося в часи перебування при владі Віктора Януковича, отримала перші судові перспективи справа про так звані вишки Бойка. Генеральна прокуратура заявила про перших реальних фігурантів і проведені затримання, а Печерський суд обирав запобіжні заходи для них, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

У справі, за словами Юрія Луценка, фігурують банкір Наталія Ігнатченко та її помічник Антон Фролов, а також один із ближчих поплічників Януковича Сергій Арбузов. За версією слідства, ці троє є організаторами злочинного угруповання з відмивання коштів, однак інших подробиць вирішили не оприлюднювати. "Я  забороняю розголошувати", - пояснив прокурор Андріан Лупу.

У справі про "вишки Бойка" назвали перших фігурантів

У справі про "вишки Бойка" назвали перших фігурантів

Ігнатченко зв’язки з режимом Януковича заперечує. "Хто ці люди? Я не спілкувалася з жодним із них, коли вони були на посадах. Я не підтримувала зв’язків", - заявила власниця "Вернум Банку". Через цей банк, а також "Діапазон Максимум", могли йти кошти "Чорноморнафтогазу" на закупівлю двох газобурових вишок, які в народі прозвали "вишками Бойка", на честь тодішнього міністра енергетики. Акції банку тримав розрахунковий центр, який контролював Арбузов. "Ігнатченко, будучи власником ПАТ "Діапазон Банк", нині "Вернум Банк", обіймаючи посаду голови наглядової ради, особисто організувала структуру окремого підрозділу громадян Латвійської республіки об’єднаної злочинної діяльності", - заявив один із обвинувачів.

У 2010 році "Чорноморнафтогаз" закупив дві газобурові установки "Петро Годованець" та "Україна" за майже 400 мільйонів доларів, але заплатив за них рівно удвічі більше. Решта грошей була розпорошена по офшорах на Белізі, Віргінських островах, Кіпрі, Литві, Латвії тощо. В матеріалах справи фігурує компанія Riga Shipyard, через яку відбулась оборудка. На той час її очолював Василь Мельник, який зараз організував нову компанію. На її сайті є його біографія, де гордо вказано, що він має російські церковні ордени. Однак на прохання поспілкуватися з українськими журналістами він не відгукнувся.

Контракти на побудову і доставку бурових підписував чиновник "Чорноморнафтогазу" Валерій Ясюк, який зараз у бігах. Усе це відбувалось, коли головою "Нафтогазу" був Євген Бакулін, нині народний депутат України. А заступник Бакуліна, син іншого народного депутата Олександр Кацуба, просидів у СІЗО і визнав свою провину в купівлі вишок. Він вийшов на свободу, підписавши угоду зі слідством і сплативши 4 мільйони доларів, хоча завдав удесятеро більших збитків. Жоден з перелічених осіб слухавку не бере. Слідчий відповіді на питання про те, де зараз усі ці люди, уникнув. "Я буду давати коментарі окремо", - наголосив Лупу.

Куплені задовго до анексії Криму вишки нині захоплені росіянами й видобувають газ для потреб окупованого півострова. Україна так і не змогла скористатися перевагами дорогих бурових.

Кореспондент ТСН Ольга Василевська

Повʼязані теми:

Наступна публікація