Банкір: наступного року долар має коштувати 8 гривень

На переконання банкірів, зважений курс долара наступного року - 8 гривень. Втім, на валютний ринок може вплинути політика, предусім результати виборів.

Курс долара в Україні збережеться на рівні 8 гривень щонайменше до кінця лютого 2010 року, впевнений голова правління Укрсоцбанку Борис Тімонькін.

"На мій погляд, сьогодні те, що відбувається навколо цифри "вісім" - це реальний курс", - відзначив банкір.

"У вересні нинішнього року була добре організована паніка, перед цим було куплено на ринку мільйонів 250 доларів великою групою дрібних банків. Потім раптом з'явилася наприкінці серпня - на початку вересня загальна паніка в пресі, коментатори, експерти: "все погано, гривня впаде", - описав він механізм паніки, яка перед цим виникла на валютному ринку.

"Далі вони злили ці гроші спокійно. Продали по 8,5, по 9 гривень за долар, і тут же всі заспокоїлися. Сьогодні мас-медіа є блискучим регулятором. Тому що, якщо за хорошу новину треба платити, то за погану нічого не треба платити. Тобто медіа - це генератор паніки, який створений в світі", - пояснив Тімонькін.

Разом із тим, він зробив прогноз, що за нормальної економічної ситуації протягом всього наступного року курс долара не повинен перевищити 8,50 грн.

"Що буде при раціональному веденні справ в економіці? Тоді можна було б вважати, що курс на рівні 7,5 - 8,5 буде наступного року. Як мінімум, до кінця лютого наступного року курс обертатиметься навколо цифри "8", - впевнений банкір.

"А потім з'являються нові ввідні - результати виборів, нова коаліція, ми не знаємо який рівень популізму буде реалізований в економіці. Не знаючи їх, на більш тривалий термін прогнозувати практично неможливо", - додав він.

Нагадаємо, низка експертів та банкірів напередодні спрогнозувала, що перед Новим роком курс долара в Україні може знову підвищитися і досягнути позначки 8,10-8,20 грн за долар.

В той же час, Національний банк висловлював упевненість в тому, що до виборів гривня буде стабільною. а в Мінфіні спрогнозували, що після голосування може початися суттєве подорожчання української валюти.

Читайте також:

Експерти: долар подорожчає до Нового року

Гривня впала через заяви російської влади

Потік іноземної валюти до України вже три місяці перевищує потік валюти за кордон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: