Банкіри: у найближчий квартал зростання долара не буде значним

Банкіри очікують, що Нацбанк нарешті вдасться до більш ефективних заходів зі стримування обвалу гривні.

Зміцнення гривні 9 вересня виявилося рекордним – за одну торгівельну сесію курс національної валюти підскочив одразу на 3,8%. На міжбанківському ринку долар США подешевшав з 8,757/8,823 грн до 8,420/8,498 грн. Курс готівкової американської валюти, який банки знижували протягом дня, знизився з 8,665/8,839 грн напередодні до 8,332/8,644 грн.

Останній раз долар був настільки дешевим 21 серпня, а пікове значення зафіксовано 4 вересня – 8,880/8,928 грн за долар. Головним чинником, що вплинув на зміцнення гривні, експерти вважають заяву глави Нацбанку Володимира Стельмаха про намір продати для підтримки курсу гривні 1 млрд доларів і вдалий перший аукціон у рамках реалізації цієї заяви. "На мій погляд, це найвдаліший механізм інтервенцій з тих, які застосовував Нацбанк, тому що він має більш ринковий характер, на відміну від попередніх продажів за фіксованим курсом", - упевнений економіст Astrum Investment Management Олексій Блинов.

8 вересня НБУ продав 63,7 млн доларів 12 банкам без визначення мети використання купленої валюти. Середня ціна склала 8,3223 грн за долар. Банкіри наголошують, що перший аукціон поки не можна вважати за показовий, тому що було задоволено лише 26% заявок (напередодні банки відправили на рахунок НБУ 1,948 млрд грн).

"Банкам відмовляли з різних технічних причин, - розповів заступник голови правління одного з великих банків з іноземним капіталом. – Але все одно ринок відчув рух регулювальника, і всі почали знижувати ціни продажу валюти".

На питання, чому банк умовляв своїх клієнтів-нерезидентів продавати за дешевшим курсом, він відповів: "Ніхто не зможе працювати в країні, в якій валиться курс національної валюти, через що рушиться економіка, тому ми не зацікавлені в обвалі гривні". Він додав, що в НБУ відмовилися від адміністративних заходів з телефонними дзвінками в банки з вимогою знизити курс, перейшовши до щотижневих зустрічей з банкірами, на яких робляться спроби виробити "ринкове рішення". При цьому банкіри пропонували проводити аукціони без обмежень для міжбанку ще на початку серпня, критикуючи продаж 262 млн доларів низці банків за курсом 8 грн за долар для підтримки готівкового курсу гривні.

НБУ, отримавши кредити міжнародних фінансових установ, зможе провести цього року інтервенції на 1,31 млрд доларів. Банкіри кажуть, що ця сума "здатна переламати будь-який тренд", і чекають продовження інтервенцій Нацбанку.

"В НБУ є прекрасний механізм регулювання курсу у вигляді таких аукціонів. Сьогодні все залежатиме від того, наскільки клієнти банків зможуть побачити, що вони мають доступ до інтервенцій, - наголосив начальник управління фінансових ринків ІНГ Банк Україна Андрій Потапов. – Якщо регулювальник задовольнить хоч би 65% заявок банків, клієнти знижуватимуть ціни, і ми побачимо курс як мінімум на рівні 8,25-8,4 грн за долар, на якому відбудеться заморожування долара на найближчий час. Якщо ж інтервенції будуть слабкими, то почнеться відкат вгору. Але ми чекаємо, що до кінця року курс залишиться в межах до 9 грн за долар".

Читайте також:

До кінця року рівень інфляції становитиме більше 15%

Ющенко вимагає, щоб політики припинили обвалювати гривню балачками

На міжбанку різко обвалився курс долара

Уряд: у падінні гривні винен Нацбанк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: