Банкіри: друга хвиля кризи Україну не зачепить

На думку банкірів, на сьогоднішній день в України є достатній запас міцності, і є досвід роботи під час першої хвилі кризи.

Банкіри вважають малоймовірним загострення світової фінансової кризи й негативний вплив такого загострення на Україну.

"На мою думку, немає підстав говорити про те, що Україну очікує друга хвиля кризи. Але й списувати таку можливість із рахунків не потрібно, хоча українська економіка водночас демонструє перші ознаки оздоровлення", - сказав голова правління "Терра Банку" (Київ) Кирило Шевченко.

Разом з тим він зазначив, що навіть при наявності негативних факторів на ринках традиційних українських експортних товарів негативного впливу на країну не буде, тому що на сьогоднішній день є достатній запас міцності, і є досвід роботи під час першої хвилі кризи.

Голова правління банку "Національний кредит" (Київ) Павло Пащенко також вважає малоймовірним загострення світової фінансової кризи і його негативний вплив на Україну.

"Я думаю, що на Україні воно в меншому ступені відіб'ється, тому що вже основні спекулятивні активи західних компаній виведені, і вже якісь інші фактори навряд чи позначаться", - сказав він.

Разом з тим Пащенко зазначив, що падіння ринку металу може відбитися на Україні, хоча вже не так сильно, як це було в 2008 році.

"Це буде не з тією силою й не з тими емоціями й з меншою нервозністю. Банки, які видерлися із цього, уже проводять більш зважену політику. На мій погляд, значних наслідків уже не буде", - підкреслив банкір.

Член правління Промінвестбанку Владислав Кравець не зміг спрогнозувати ймовірність другої хвилі кризи, однак зазначив, що макроекономічна ситуація в країні залишається складною.

"Ситуація залишається невизначеною. Макроекономічна ситуація дуже складна. Росія в якомусь ступені допоможе нам частково забезпечити збут нашої продукції, але це не буде системно з погляду нашого експорту", - сказав банкір.

Разом з тим він зазначив, що внутрішнє споживання товарів не зростає, і, крім того, банки, будучи надліквідними за надаваними на короткий строк грішми, не можуть нарощувати кредитування підприємств, тому що мають великі проблемні борги.

Нагадаємо, заступник міністра економіки Валерій Мунтіян припускає загострення світової фінансової кризи й негативний вплив такого загострення на Україну.

На початку липня керівник групи радників глави Національного банку Валерій Литвицький заявив про завершення періоду рецесії в українській економіці.

Читайте також:

Уряд попередив, що чергова криза вдарить по Україні вдвічі сильніше

Інвестори: Україна повстала з могили

Восени Україна відчує другу хвилю кризи

Світові прогнозують другу хвилю економічної кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: