Банкіри обіцяють коливання долара у межах 8-8,1 грн

На думку експертів, міжбанківський ринок 30 листопада - 4 грудня навряд чи опуститься нижче за позначку 7,9 гривень за долар.

Курс долара на безготівковому ринку в перший тиждень зими коливатиметься в межах 8 - 8,1 гривень за долар, прогнозує Антон Стадник, заступник начальника казначейського управління ПУМБ.

"Можна передбачити, що коридор наступного тижня на безготівковому ринку буде позначений показниками 8-8,1 гривень за долар. Думаю, що основні операції проходитимуть саме в цьому діапазоні, тому як можна чекати активізації клієнтів, що бажають "перелити" свої доларові кредити в гривневі", - заявив Стадник.

На думку експерта, ринок 30 листопада - 4 грудня навряд чи опуститься нижче за позначку 7,9 гривень за долар. Крім того, НБУ утримуватиме його від різких коливань. "Хоча, безумовно, багато учасників ринку схиляються до того, що надалі міжбанк таки буде зростати", - зазначив експерт.

25 листопада ринок впритул наблизився до рівня 8 гривень за долар, і перед багатьма учасниками ринку постало питання, чи зможе він подолати цю позначку. В четвер показник 8 гривень за долар було пробито, основні операції проходили в коридорі 7,95 - 7,98 гривень за долар.

"Варто відзначити ще один чинник, який вплинув на дане падіння курсу долара, - це вихідні на честь Дня подяки у США. Котирування міжбанківського ринку практично зрівнялися з офіційним курсом НБУ, і ринок чекав від регулювальника, чи буде він робити якісь дії для корекції курсу. І дійсно, вчора в обід НБУ вийшов на ринок для покупки надлишку валюти по 7,98 гривень за долар без будь-яких обмежень", - сказав Стадник.

Банкір вказує на те, що Нацбанк зараз зв'язує вільну гривневу масу, чим блокує можливості банків купувати валюту, і створює таким чином на ринку попит. Всі зазначені чинники мали значний вплив на зниження курсу долара, каже експерт.

До 5 грудня Україні необхідно розрахуватися за російський газ. Якщо НБУ продасть валюту для розрахунку безпосередньо НАК "Нафтогазу", без виходу на ринок, зрозуміло, це не позначиться на ринковій ситуації, вважає Стадник.

"Але якщо НАК здійснюватиме свою покупку на ринку, то, природно, курс долара зростатиме, тому що сума цієї покупки непорівнянна з об'ємом міжбанку в даний момент. Можна чекати коливання міжбанківського курсу в межах 20 копійок", - вважає аналітик.

Читайте також:

Нацбанк змусить банки-боржники продавати долари за єдиним курсом

Ринковий курс долара впав до тримісячного мінімуму

Банкіри: гривня подорожчає найближчим часом

НБУ: в Україну прийшло багато валюти, тому гривня не впаде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: