Банкіри пообіцяли, що гривня ще два місяці буде стабільною

На думку експертів, серйозні коливання курсу гривні можливі тільки у серпні. До цього долар буде коштувати 7,60-7,70 грн.

Банкіри прогнозують, що курс гривні на міжбанківському валютному ринку до середини літа залишиться стабільним - на рівні 7,60-7,70 грн за долар.

"Наразі на курс гривні впливає сезонність. До літа завжди зміцнюється курс гривні. Також Національний банк вжив заходів для регулювання валютної позиції щодо банків. Протягом найближчого місяця все буде в майже тому ж режимі (курс гривні збережеться на рівні 7,60-7,70 грн. за долар)", - вважає голова "Банку Кипру" Владислав Байрака.

Він припустив, що стабільна ситуація на валютному ринку може зберегтися й у липні, а от про серпень зараз говорити важко.

"У нас у серпні завжди починалася активізація ринку і процесів. Варто дивитися на серпень і вересень", - пояснив банкір.

У свою чергу, заступник голови правління банку "Фінанси та кредит" Ігор Львов прогнозує, що курс гривні збережеться на нинішньому рівні та, можливо, навіть зміцниться.

"Курс стабілізувався, і наразі йде пошук оптимального курсу, який був би прийнятним для нинішньої економічної ситуації в країні. Можна чекати на дуже легку ревальвацію, яку ми сьогодні спостерігаємо. Влітку спостерігається затишок на ринку, я не думаю, що будуть потрясіння на ринку міжбанківському і готівковому", - впевнений Львов.

Він також зазначив, що гривня буде зміцнюватися, хоча й на копійки. "Ми можемо вже зараз спостерігати ситуацію, коли здають доларів більше, ніж купують. Подальша ситуація залежатиме від експортно-імпортних операцій і торговельного балансу", - додав банкір.

Експерт "Укргазбанку" Олександр Охріменко зазначив, що зараз ціна на безготівкову валюту на ринку формується виключно під впливом операцій між учасниками ринку.

Він також підкреслив, що традиційно до кінця місяця попит на валюту зростає і, очевидно, ця тенденція матиме місце у травні. Але не варто очікувати, що попит на валюту може істотно підвищити курс долара.

Змінити цю тенденцію, на думку експерта, може тільки початок активного кредитування НБУ комерційних банків для насичення грішми банківського сектору.

У цій ситуації курс купівлі долара може піднятися до рівня 7,7 грн, але це буде тимчасовим явищем.

Нагадаємо, після досить довгого періоду стабілізації у вівторок, 26 травня, на міжбанківському валютному ринку знову почав підвищуватися курс долара.

Курс американської валюти підвищився до рівня 7,6575-7,685 грн за долар.

Читайте також:

Зарплата в Україні знизилася майже на 10 відсотків

Ющенко: гривня звільнилася від тиску і почала підніматися

Ющенко пообіцяв, що гривня буде зростати кожного дня

Друга хвиля кризи накриє Україну восени

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: