Банкіри прогнозують, що долар підскочить до 10 гривень

Експерти вважають, що восени девальвації гривні не уникнути.

Банкіри допускають девальвацію гривні на 1,35-1,85 грн./дол. до 9-9,5 грн. за долар восени.

"Такий варіант (девальвація курсу гривні на безготівковому ринку до рівня 9 грн./дол.) не виключається. Низка факторів, які можуть не допустити цього явища, можуть його й спровокувати", - сказав перший заступник голови правління банку В'ячеслав Юткін.

За його словами, першим фактором, що буде впливати на валютний ринок, це те, наскільки успішною буде реструктуризація корпоративної заборгованості перед зовнішніми кредиторами, яка (заборгованість), за найскромнішими підрахунками, становить близько 12 млрд. доларів.

"Якщо вдасться розстрочити й реструктуризувати заборгованість, то, безумовно, небезпека девальвації гривні буде подолана", - додав банкір.

Дуже важливим фактором, що впливатиме на валютний ринок, також є пожвавлення економіки.

Начальник управління казначейства "Індустріалбанка" Олександр Фомін вважає, що осінь може виявитися досить тяжким періодом для гривні.

Незважаючи на те, що зниження курсу гривні зробило певний позитивний вплив на баланс експортно-імпортних операцій країни з початку поточного року, а деякі дії НБУ об'єктивно сприяли підвищенню пропозиції на валютному ринку й обмеженню попиту на валюту, залишаються досить складні для вирішення питання, пов'язані з поверненнями корпоративних боргів цього року, а також оплати критичного імпорту.

Фомін також додав, що пропозиції про реструктуризацію більшої частини корпоративних боргів можуть викликати негативну реакцію західних кредиторів України, крім того необхідність оплати енергоносіїв у період підготовки до осінньо-зимового періоду на досить велику суму у валютному вираженні може збільшити попит на валюту в умовах збереження низького рівня активності операцій в основних експортно орієнтованих галузях призведе до зниження курсу національної валюти.

Експерт фінансового ринку Ерік Найман зазначає, що зараз існує ймовірність того, що гривня девальвує восени.

"Поки є підстави (що гривня восени девальвує щодо долара), тому що видно, що бюджет накопичує проблеми, й не видно джерела без емісійного покриття дефіциту бюджету. Прогноз МВФ (8,68 грн./дол. в 2009 році) не є останньою інстанцією, тому потрібно говорити про більш реальні величини. Я думаю, що ми досягнемо того піку, що був на початку кризи, це рівень 9,5-10 грн./дол.", - сказав він.

Багато чого також буде залежати від інфляції. Експерти називають адекватним рівень 6,5 грн./дол., але він є не об'єктивний з погляду економіки.

Наразі курс гривні на міжбанківському валютному ринку є достатньо стабільним. Так, сьогодні, 19 червня, торги на міжбанку відкрилися та проходять у діапазоні 7,6220-7,6490 грн за долар.

Курс купівлі долара в обмінниках склав 7,58-7,67 грн, ціна продажу - 7,675-7,70 грн за долар.

Читайте також:

В обмінниках і на міжбанку стабілізувалася гривня

В Україні різко зростає кількість проблемних кредитів

Сорос дасть Україні мільйони доларів

З початку року в Україні надрукували 24 мільярди гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: