Банкіри відмовилися переводити валютні кредити в гривню

На думку керівників банків, розмови про переведення кредитів з доларів у гривні дестабілізують курс української валюти.

Українські банкіри закликають припинити дискусії про ймовірне переведення доларових кредитів населення у гривню за курсом 5,05 і повернення валютних вкладів шляхом конвертації у гривню.

Про це в інтерв'ю газеті "Экономические известия" заявив голова правління банку "Фінанси і кредит" Володимир Хливнюк.

За його словами, подібні заяви дестабілізують ситуацію у фінансовій системі та курс гривні. "Такі безвідповідальні заяви лише підігрівають хвилювання у людей, а ми, банкіри, дуже гостро відчуваємо настрій вкладників за показниками відпливу депозитів - слідом за гривнею з рахунків починає йти і валюта", - зазначив Хливнюк.

Говорячи про можливість повернення на валютний ринок грошей, вилучених громадянами з банків, банкір зазначив, що поведінка людей залежить від політичного клімату в Україні та рівня консолідації дій влади, спрямованих на подолання кризи.

На думку Хливнюка, перший крок до повернення довіри людей до фінансової системи зробив Національний банк, коли певний час утримував курс гривні у відносно прогнозованих рамках.

Зараз для стабілізації курсу національної валюти, на думку банкіра, необхідно повернути обов`язковий продаж валютної виручки експортерами, скоротити терміни розрахунків за зовнішньоекономічними операціями і стиснення валютної позиції банків.

"І, нарешті, ми повинні припинити розмови про те, що можливе переведення кредитів населення в гривню за курсом 5,05, можливе повернення валютних вкладів шляхом конвертації в гривню, можлива відмова від гарантування державою валютних вкладів", - додав Хливнюк.

Нагадаємо, Міністерство юстиції почало підготовку пропозицій щодо того, щоб частину повернень по кредитах, які подорожчали, взяла на себе держава.

За словами голови Мін'юсту Миколи Оніщука, в ситуації з проблемними кредитами є часткова провина державних інститутів, які причетні до формування фінансової та банківської політики України.

Можливість повертати валютні кредити у гривнях за курсом, який був на ринку в той час, коли оформлювався кредит, є однією з головних вимог організаторів акцій протесту проти "свавілля держави і банків", які розпочалися в Україні 23 лютого.

Читайте також:

Банківські кредити можуть бути відшкодовані державою

У Донецьку та Івано-Франківську протестували позичальники банків

Житло у боржників не забиратимуть

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: