Банківська система показала прибуток, а бізнес обирає депозити в приватних банках замість державних

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Прибуток склав понад 8 мільярдів гривень.

Нацбанк констатує, що за підсумками першого півріччя 2018 року українська банківська система показала чистий прибуток у 8,3 млрд грн.

"У першому півріччі банківська система була прибутковою, банки фокусувалися здебільшого на роботі з фізичними особами, збереглися високі темпи припливу депозитів населення та роздрібного кредитування. У третьому кварталі ці тенденції збережуться, очікується також сезонне пожвавлення кредитування бізнесу. Головний ризик для сектору – зволікання із відновленням співпраці з МВФ, що може погіршити настрої банків та клієнтів та уповільнити приплив депозитів та зростання кредитування", - йдеться у серпневому квартальному "Огляді банківського сектору", опублікованому НБУ.

Банки нарощують кредитування населення. Чисті гривневі кредити фізичним особам за другий квартал зросли на 7,4%, або на 39,2% р/р.

"Активне нове кредитування сприяло зниженню доларизації роздрібного портфеля, та скороченню частки непрацюючих кредитів у портфелях банків загалом у системі (частка непрацюючих кредитів на кінець червня становила 55,7% проти 56,4% на початок квітня). Високі темпи роздрібного кредитування збережуться і в третьому кварталі", - зазначають у НБУ.

Регулятор констатує, що "обсяги гривневих кредитів бізнесу у державних банках дещо зменшилися, натомість у банках з іноземним та приватним українським капіталом – зросли".

"У квітні-червні збереглися високі темпи припливу гривневих коштів населення до банківської системи (+8,7% кв./кв. та +21,4% р/р). Державні банки продовжували нарощувати обсяги депозитів у валюті, хоча загалом за системою частка валютних депозитів скорочується. У другому кварталі кошти населення у банках зросли на 17,2 млрд грн. Як і раніше, це переважно короткострокові депозити: близько половини з них складають депозити до 3 місяців та кошти на вимогу", - уточнили в Нацбанку.

Вартість депозитів та кредитів для населення лишилась незмінною.

"Ставки за гривневими депозитами фізичних осіб та вартість кредитів населенню майже не змінилися. Банки слабко диференціюють депозитні ставки залежно від строковості: вартість депозитів у гривні на 6, 9 та 12 місяців перебувала на рівні близько 14,1% річних на кінець кварталу. Вартість 12-місячних депозитів у доларах залишалася на історичному мінімумі – 3,3% річних. Вартість нових кредитів корпораціям зросла на 0,6 в.п. до 16,1% річних", - уточнили в НБУ.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції