Банківська система єврозони здатна витримати збитки до 566 млрд євро

У разі реалізації несприятливого сценарію в найближчі два роки загальний збиток найбільших банків ЄС може досягти 566 млрд євро. Сукупний капітал першого рівня банків може зменшитися з 10,3% в 2009 році до 9,2% до кінця 2011 року.

Стрес-тести європейських банків, результатів яких з нетерпінням чекали інвестори і експерти, показали, що банківська система єврозони зможе витримати збитки до 566 млрд євро.

В п'ятницю, 23 липня Європейський комітет з банківського нагляду (CEBS) опублікував результати стрес-тестів 91 найбільшого європейського банку, на яких доводиться 65% банківських активів Євросоюзу. Стрес-тести були проведені спільно з Європейським центробанком, Єврокомісією і національними фінансовими регуляторами Великобританії, Угорщини, Данії, Польщі і Швеції.

Регулятори розраховували, що результати тесту дозволять зняти напругу на валютних і фондових ринках, викликану погіршенням фінансового стану Греції в жовтні 2009 року і побоювання появи аналогічних проблем з суверенними боргами Іспанії, Італії і Португалії, пише "Коммерсант-Украина".

В ході тестів для кожного банку була сформована модель його фінансового стану на 2010-2011 роки на основі базового і несприятливого сценарію. Базовий сценарій заснований на прогнозах Єврокомісії по динаміці ВВП в країнах ЄС, а несприятливий припускає зниження ВВП відносно прогнозу на 3%. Окремо розраховувалася можлива зміна капіталу першого рівня банків у разі суверенної кризи, подібної до грецького. Критерій для проходження тесту - значення коефіцієнта достатності капіталу першого рівня не нижче 6% при несприятливому сценарії (мінімальний стандарт ЄС – 4%).

За оцінками CEBS, у разі реалізації несприятливого сценарію розвитку економіки в найближчі два роки загальний збиток найбільших банків може досягти 566 млрд євро. Сукупний капітал першого рівня банків може зменшитися з 10,3% в 2009 році до 9,2% до кінця 2011 року. Тест не пройшли всього сім банків: німецький Hypo Real Estate (націоналізований восени 2009 року), грецький ATEbank (контрольний пакет належить Греції) і п'ять іспанських банків - Banca Civica, Diada, Espiga, Unnim і Cajasur. При розвитку несприятливого сценарію цим банкам в сумі може знадобитися капітал в 3,5 млрд євро.

Читайте також:

Нацбанк скасував рефінансування банків

Українські банки обмежили операції з євро через падіння курсу

Сім європейських банків провалили стрес-тести

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: