Банківські депозити знову подешевшають

Українці тримають на банківських депозитах понад 300 мільярдів гривень.

У другій половині 2011 року процентні ставки за депозитами у гривні будуть знижуватися більш повільними, ніж у першому півріччі темпами, тоді як падіння ставок за доларовими вкладами прискориться.

Про це заявили експерти, опитані газетою Дело.

"До кінця серпня ставки в гривні знизяться не більш ніж на 0,25-0,5 процентного пункту із наступною стабілізацією восени на тлі зростаючої ділової активності та кредитування", - прогнозує заступник директора департаменту роздрібного бізнесу "Піреус Банку" в Україні Олександр Гніленко.

З ним згоден і заступник голови правління "ПУМБу" з роздрібного бізнесу Дмитро Крепак, який прогнозує в другій половині 2011 року падіння середніх ставок за депозитами у гривні на 0,6 п.п.

"За перші шість місяців середні ставки за вкладами терміном на 3 місяці і один рік у гривні просіли на 1,2%, а ставки за такими ж вкладами в доларах опустилися на 0,9%. Примітно, що в частковому відношенні ставки за доларовими вкладами впали більше, ніж за гривневими", - відзначив Крепак.

Через надлишок валютних ресурсів, на думку Гніленка, у другому півріччі ставки за доларовими вкладами знизяться ще на 0,5-0,75 п.п.

У свою чергу деякі банкіри вважають, що в найближчі місяці істотних змін в динаміці депозитних ставок не відбудеться.

"Середні ставки за строковими депозитами при відносній стабільності гривні можуть незначно коливатися в бік збільшення або зниження в залежності від зацікавленості банків у гривні або в інвалюті. У першому випадку цей інтерес буде пов'язаний із ліквідністю тієї чи іншої фінустанови, у другому - із необхідністю щорічних розрахунків за зовнішніми зобов'язаннями", - говорить заступник голови правління "Ерсте Банку" Світлана Черкай.

Як повідомлялося, об'єм коштів населення у банківській системі України до початку серпня 2011 року досяг 302,2 млрд гривень (37,5 млрд дол.).

Читайте також:

Українці тримають у банках більше 37 мільярдів доларів

За півроку українці поклали на депозити більше 3 мільярдів доларів

Азаров спробує знизити банківські кредитні ставки

Єврокомісія вважає, що банківська система України стабілізувалась

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: