Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
База "Чорноморця", нафтокомплекс і ТРЦ Фірташа. Що пустить з молотка держава як заставний актив

Гонтарева перерахувала активи українських бізнесменів, які продадуть як заставне майно.

Голова НБУ Валерія Гонтарева розповіла, які активи фінустанова збирається продавати як заставне майно.

Вона зазначила в інтерв'ю "Українській правді", що платоспроможний попит всередині країни викликає сумніви, тому потрібно залучати великих закордонних інвесторів, щоб отримати попит на ці активи.

"Поки ще найбільші об'єкти не були виставлені на продаж. Спочатку їх треба отримати у власність. Ось ми нафтоперевалку Херсонську хочемо продати (Херсонський нафтоперевальний комплекс, - ред.)... Я не можу сказати, чия вона. З "Реал банку" вона прийшла як заставне майно, яке ми два роки вже не можемо відсудити. Тому що це теж досить знаковий об'єкт, на який є попит. У нас є й інші знакові об'єкти... Нафтоперевалка – це застава третіх осіб, якщо ми її отримаємо, ми відразу самі її можемо виставити на продаж. Інші об'єкти буде продавати Фонд (держмайна, - ред)", - зазначила вона.

"Наприклад, у "Надра" є ТРЦ "Республіка" на Окружній дорозі. У нас є застави, які від банку "Імекс" – це просто великі торгові центри в центрі Одеси, стадіони, база "Чорноморця". Все знакове повинно продаватися на відкритих прозорих аукціонах," - розповіла Гонтарева.

Також глава НБУ підкреслила, що в світі продавати права за кредитами є нормальною практикою.

"... у правовій країні, коли там є застава, ти право за кредитом продав, і за 5 хвилин у тебе застава опинилася у власності", - сказала Гонтарева, зазначивши, що в Україні на продаж прав за кредитом з великою ймовірністю прийде сам же позичальник за низькою ціною".

"Тобто в нашій країні правового нігілізму – це продаж квитка на війну. Тому наша судова система – це перша реформа, яка нам потрібна. Не поліції, прокуратури, не СБУ, а саме судової системи. Тому що якщо почнеться справедливість на рівні правосуддя, то далі підтягнеться і все інше", - вважає керівник Нацбанку.

Як відомо, ТРЦ "Республіка" - один із найбільших інфраструктурних об'єктів України – розташований в столиці. У проекті будівництва були величезні магазини, спортклуб, житловий мікрорайон, власні навчальні заклади і автовокзал "Теремки". ТРЦ приписують олігарху Дмитру Фірташу, однак, журналісти з'ясували, що компанії, дотичні з Льовочкіним, також з ними пов'язані.

Нацбанк та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб вже кілька місяців заявляють про намір продати "Республіку" як заставне майно "Надр".

Залиште свій коментар

Вибір редакції