Бензин дорожчатиме на 5 копійок щотижня

Експерти прогнозують подальший ріст цін на паливо в Україні. А причину подорожчання бачать в послабленні долара і збільшенні вартості нафти.

Високі офіційні ціни українських НПЗ, перерахунок яких уроздріб дав би підйом роздрібних цін на 6 відсотків, або 50 копійок для бензину марки А-95 сприятимуть подальшому подорожчанню пального.

Таку думку висловили експерти компанії НТЦ "Психея". На їх переконання, послаблення долара і, у зв'язку з цим, подорожчання нафти на світових ринках також є однією з причин подальшого подорожчання бензину.

Так, в Києві 4 жовтня на деяких заправках літр найпопулярнішого 95-го бензину вже подорожчав на 5 копійок.

Правда, стримати цей ріст може те, що деякі українські компанії завозять імпортне паливо без сплати митних зборів. За словами директора "Консалтингової групи А-95" Сергія Куюна, якби усіма імпортерами сплачувалися усі митні збори, то роздрібні ціни на 95-й бензин були б на 30-40 копійок вище за теперішні.

Антимонопольний комітет вже почав боротися з цінами на ринку і рекомендував 13 основним операторам утриматися від підвищення цін. Не виключено, що заправки вважатимуть за краще зменшити свій прибуток, аби не сваритися з відомством.

Читайте також:

Уряд Криму купив у депутата-регіонала бензину на мільйон

Уряд збирається підвищити акцизи на бензин

У новому Податковому кодексі повернули транспортний збір

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: