Бензин і далі буде дорожчати

З урахуванням зростання цін на нафту на світовому ринку, а також впливу акцизного збору, вартість бензину марки А-95 може скласти близько 9,4 гривні за літр.

 Вартість літра бензину марки А-95 в Україні найближчим часом може увійти в ціновий коридор від 8,9 гривні за літр до 9,4 гривні за літр. Такий прогноз, у понеділок, 17 січня, під час прес-конференції висловили експерти українського нафторинку.

З урахуванням зростання цін на нафту на світовому ринку, а також впливу акцизного збору, що замінив транспортний збір, вартість бензину марки А-95 може скласти близько 9,4 гривні за літр, заявив зокрема президент асоціації "Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України" Леонід Косянчук.

Якщо ж не враховувати складову акцизу, то частина нафтопродуктів буде реалізовуватися за ціною до 8,9 гривні за літр.

У той же час, за словами заступника голови НТЦ "Психея" Геннадія Рябцева, ціна на бензин підніметься в разі розвитку негативного сценарію. Існує ряд факторів, які повинні нівелювати подорожчання світлих нафтопродуктів на АЗС в Україні.

"Ми чекаємо до кінця січня - початку лютого істотної корекції світових цін на нафту, але це не означає, що це послужить причиною зменшення цін в Україні. Швидше за все ціни просто пригальмують", - зазначив Рябцев.

Він також відзначив, що саме зараз, взимку, обсяги споживання палива істотно скорочуються: дизпалива на 30%, бензину - до 10% за місяць. Оскільки обсяги споживання невеликі, операторам немає сенсу сильно піднімати ціну.

Як зазначає у свою чергу незалежний експерт Валентин Землянський, більш швидкий, ніж очікувалося, зростання цін - це "гра імпортерів", які намагаються подорожче продати наявні в них старі запаси, посилаючись на введення акцизу з 1 січня.

Проте Землянський зазначив, що вище 9 гривень за літр А-95 коштуватиме не буде.

"Світове енергетичне агентство і країни ОПЕК домовляються про збільшення видобутку нафти, щоб збити ціну, 100 доларів за барель світова економіка не витримає", - зазначив експерт. В Антимонопольному комітеті заявили, що розберуться з ситуацією з цінами на бензин.

Читайте також:

Бензин в Україні дорожчає через імпортерів

Ціну на бензин заморозять до лютого

Україна відклала перехід на якісний бензин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: