Бензин усе дорожчає й дорожчає

Ціни на популярні марки бензину лише за останній тиждень підскочили в середньому на 10-15 копійок.

Бензин дорожчає. Ціни на популярні марки лише за останній тиждень підскочили в середньому на 10-15 копійок. В українському уряді кажуть, що то тенденція: в світі дорожчає, і ми не вийняток. А от експерти зауважують, що український ринок не без гріха.

Ціна на бензин мало не щодня стає для водіїв неприємною новиною. Копійка за копійкою, і за тиждень уже +15 копійок на кожному літрі. Експерти малюють графіки - тенденція очевидна.

92-ий за тиждень подорожчав майже на 3 відсотки. Середня ціна по Україні - 4 гривні 46 копійок. 95-й - так само на 3 вітсотки за тиждень. Сьогодні сягає 4 гривень 80 копійок. 98-ий бензин зростає повільніше, але від того не легше - 5 гривень 25 копійок.

НПЗ
Однією з причин подорожчання вважають конфлікт на Кременчуцькому НПЗ.
В уряді дають стандартне пояснення, що Україна є заручницею нафтового світу. Без паніки, - закликає паливний міністр. Держава, мовляв, мчить на допомогу, ріст цін на дизпаливо вже стримали. Щодо бензину, то зробимо свій і заллємо в ринок. Для цього вже закупили 145 тисяч тонн нафти, переробку доручать Лисичанському НПЗ.

Водії не бачили цих графіків, але майже вгадали. Експертні дослідження оптового ринку свідчать: бензин вітчизняного виробництва дорожчає утричі швидше імпортного. Прислужився цьому конфлікт на Кременчуцькому НПЗ - одному з найбільших вітчизняних виробників, - вважає Сергій Сапєгін. Відвантаження палива із заводу призупиняли, переробку скоротили вдвічі. Але навіть це в масштабах ринку, на його думку - не причина.

Державні ін'єкції палива на ринок цілком можуть виправити ситуацію, вважає експерт. Крім того, зараз в Україні діє практика так званого "цінового коридору" - щодекади урядовці домоляються з з нафтотрейдерами про планку, вище якої ціна не має перескочити.

ВідеоБензин продовжує дорожчати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: