Березневий обвал. Експерт пояснив, чому падає гривня та на який курс долара слід чекати українцям

Автор
Роман БойкоРоман Бойко
Дата публікації
Перегляди
121к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Березневий обвал. Експерт пояснив, чому падає гривня та на який курс долара слід чекати українцям

Фото: УНІАН

Українська економіка продовжить чутливо реагувати на всі коливання у світі.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль визнав, що Україну затягує у нову світову фінансову кризу, викликану поширенням коронавірусу та падінням цін на нафту. ТСН.ua поспілкувався з директором аналітичної групи Da Vinci AG Анатолієм Бароніним, який розповів про причини різкого просідання української валюти та про те, чого варто чекати від курсу долара в Україні вже найближчим часом.

Експерт зазначив, що Україна і надалі продовжить чутливо реагувати на коливання світових ринків, а гривня, попри "умовну подушку безпеки", поступово просідатиме.

"Українська економіка не диверсифікована, і, на жаль, вона зберігає тенденції до домінування сировини в якості ключового експорту. Тому Україна буде просідати разом з усіма країнами сировинної економіки. Поки що в Україні є певна подушка безпеки щодо просідання національної валюти, але, безумовно, ми бачимо, що буде. Орієнтир, швидше за все, становитиме 27 гривень за американський долар", – розповів Баронін.

Аналітик переконаний, що значний вплив на світову економіку, а отже, і на українську, також матиме ситуація з поширенням коронавірусу. Пояснив він це тим, що, зокрема, експорт сільськогосподарської продукції становить близько 40% всього українського експорту, а світові ринки с/г продукції визначаються динамікою Китаю, тому все ж таки "всі погляди будуть сконцентровані саме на ситуації в цій країні".

Що ж до обвалу на Московській біржі, то Баронін вважає, що падіння гривні не пов'язано конкретно із ситуацією в РФ.

"На мій погляд, це все ж таки не стільки реакція на Москву, скільки занепокоєння загальною динамікою світового ринку. І ми маємо розуміти, що нині гривня дещо переоцінена, і та ситуація, що останні місяці тримався низький курс долара, була зумовлена не стільки економічними чинниками, скільки поведінкою портфельних інвесторів. Але це не доказ здоров'я української економіки", – зазначив він.

Баронін додав, що свій вплив на ситуацію мають також проблеми з діркою в бюджеті, загальною динамікою з розвитку економіки, невизначеності з урядом та співпрацею з МВФ: "Весь цей комплекс чинить тиск на українську економіку і на український ринок. І щойно з'являється невелика невпевненість на світовому ринку, український ринок починає лихоманити. Ключовий тригер - це все ж ситуація на світовому ринку, зокрема, викликана занепокоєннями інвесторів через нафтову війну між РФ та Саудівською Аравією".

Нагадаємо, 9 березня в РФ курс рубля різко пішов донизу через обвалення вартості ф'ючерсу на нафту марки Brent. До цього ОПЕК і Росія не змогли домовитися про збереження угоди щодо обмеження видобутку сировини. Після цього Саудівська Аравія вирішила знизити ціни на свої постачання і збільшити видобуток нафти.

Тим часом Американський венчурний фонд Sequoia Capital зробив низку прогнозів про вплив спалаху коронавірусу на бізнес. Аналітики розповіли, які зміни вже відчуває сфера комерції, а також поділилися порадами, які допоможуть комфортно перенести нові умови. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Колебания гривны
Дата публікації
Перегляди
121к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація