Березневий обвал. Експерт пояснив, чому падає гривня та на який курс долара слід чекати українцям

Березневий обвал. Експерт пояснив, чому падає гривня та на який курс долара слід чекати українцям

Фото: УНІАН

Українська економіка продовжить чутливо реагувати на всі коливання у світі.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль визнав, що Україну затягує у нову світову фінансову кризу, викликану поширенням коронавірусу та падінням цін на нафту. ТСН.ua поспілкувався з директором аналітичної групи Da Vinci AG Анатолієм Бароніним, який розповів про причини різкого просідання української валюти та про те, чого варто чекати від курсу долара в Україні вже найближчим часом.

Експерт зазначив, що Україна і надалі продовжить чутливо реагувати на коливання світових ринків, а гривня, попри "умовну подушку безпеки", поступово просідатиме.

"Українська економіка не диверсифікована, і, на жаль, вона зберігає тенденції до домінування сировини в якості ключового експорту. Тому Україна буде просідати разом з усіма країнами сировинної економіки. Поки що в Україні є певна подушка безпеки щодо просідання національної валюти, але, безумовно, ми бачимо, що буде. Орієнтир, швидше за все, становитиме 27 гривень за американський долар", – розповів Баронін.

Аналітик переконаний, що значний вплив на світову економіку, а отже, і на українську, також матиме ситуація з поширенням коронавірусу. Пояснив він це тим, що, зокрема, експорт сільськогосподарської продукції становить близько 40% всього українського експорту, а світові ринки с/г продукції визначаються динамікою Китаю, тому все ж таки "всі погляди будуть сконцентровані саме на ситуації в цій країні".

Що ж до обвалу на Московській біржі, то Баронін вважає, що падіння гривні не пов'язано конкретно із ситуацією в РФ.

"На мій погляд, це все ж таки не стільки реакція на Москву, скільки занепокоєння загальною динамікою світового ринку. І ми маємо розуміти, що нині гривня дещо переоцінена, і та ситуація, що останні місяці тримався низький курс долара, була зумовлена не стільки економічними чинниками, скільки поведінкою портфельних інвесторів. Але це не доказ здоров'я української економіки", – зазначив він.

Баронін додав, що свій вплив на ситуацію мають також проблеми з діркою в бюджеті, загальною динамікою з розвитку економіки, невизначеності з урядом та співпрацею з МВФ: "Весь цей комплекс чинить тиск на українську економіку і на український ринок. І щойно з'являється невелика невпевненість на світовому ринку, український ринок починає лихоманити. Ключовий тригер - це все ж ситуація на світовому ринку, зокрема, викликана занепокоєннями інвесторів через нафтову війну між РФ та Саудівською Аравією".

Нагадаємо, 9 березня в РФ курс рубля різко пішов донизу через обвалення вартості ф'ючерсу на нафту марки Brent. До цього ОПЕК і Росія не змогли домовитися про збереження угоди щодо обмеження видобутку сировини. Після цього Саудівська Аравія вирішила знизити ціни на свої постачання і збільшити видобуток нафти.

Тим часом Американський венчурний фонд Sequoia Capital зробив низку прогнозів про вплив спалаху коронавірусу на бізнес. Аналітики розповіли, які зміни вже відчуває сфера комерції, а також поділилися порадами, які допоможуть комфортно перенести нові умови. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація