Берлін і Париж домовилися про порятунок Греції

Німеччина та Франція узгодили план дій щодо порятунку грецької економіки.

Німеччина і Франція досягли в середу, 20 липня, напередодні вирішального саміту ЄС з грецького питання, домовленості відносно схеми надання нової фінансової допомоги Афінам.

Деталі переговорів доки не відомі, проте "загальна франко-німецька позиція" вже сформована і обговорена з главою Європейського центрального банку Жан-Клодом Тріше, сказав прес-секретар німецького канцлера.

У середу у Берліні канцлер ФРН Ангела Меркель зустрічалася з президентом Франції Ніколя Саркозі, щоб домовитися про спільну позицію двох провідних країн єврозони з грецького питання.

The Financial Times пише, що план фінансової підтримки Греції в період 2012-2014 роках, який виноситься на обговорення саміту, може включати надання Афінам нових кредитів ЄС і МВФ на 71 мільярд євро. Ще 50 мільярдів євро буде отримано за рахунок спеціального податку на банки єврозони і підуть на скупку 20% від загального об'єму грецьких облігацій (загальна сума грецьких облігацій складає 350 мільярдів євро за номіналом), що є в обігу на ринку.

У пропозиції, представленій учасникам саміту Європейської комісії, входить також ідея обміну частини облігацій на нові 30-річні папери, щоб скоротити поточні зобов'язання країни на 90 мільярдів євро.

Проте учасники переговорів говорять, що у фінальну схему, яку у результаті приймуть європейські лідери, увійде тільки одна з цих двох ідей по залученню приватного сектора - або введення податку на банки, або обмін облігацій.

Берлін спочатку без захвату відносився до ідеї податку, ставка якого може скласти 0,0025% від суми активів банків. Податок дозволить отримувати з банків по 10 мільярдів євро в рік протягом 5 років для поповнення фонду, який скуповуватиме грецькі папери.

Проте, в цілому, ідея податку, яку підтримував Париж, отримує все більшу схвалення. При такій схемі (на відміну від обміну облігацій) вдасться не допустити дефолту Греції, а також уникнути необхідності виділяти надалі гроші на рекапіталізацію банків, що залишилися з портфелями дефолтних паперів.

Пропозиції Єврокомісії припускають також розширення функцій європейського фонду стабільності. Так, кошти цього фонду зможуть, згідно з цими пропозиціями, спрямовуватися також на рекапіталізацію європейських банків, причому не лише в країнах, які отримали фінансову підтримку ЄС.

Минулого року ЄС вже виділив Греції 110 мільярдів євро, проте це не допомогло відновити довіру до неї інвесторів і країна не в змозі сама запозичувати кошти на ринку, що веде її до дефолту.

Як повідомлялося, 14 липня, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента Греції в місцевій та іноземній валюті з В+ до ССС. Короткостроковий рейтинг дефолту емітента Греції в іноземній валюті також понижений з В до С.

Читайте також:

Боргова криза Європи може вдарити по економіці України

Кожен європеєць заплатить 500 євро за борги Греції

МВФ виділив Греції 3,2 мільярда євро

Дефіцит бюджету Греції може перевищити 10% ВВП

Європа схвалила виділення Греції 12 мільярдів євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: