Без офіційного оформлення працюють 5 мільйонів українців

За даними Світового банку, майже 5 мільйонів українців працюють без офіційного оформлення, що ставить Україну на одне з перших місць у світі за обсягами тіньової економіки.

Світовий банк оцінює кількість українців, які працюють без офіційного оформлення, в 5 млн осіб. Про це сказано у повідомленні прес-служби віце-прем'єр-міністра, міністра соціальної політики Сергія Тігіпка.

"За даними Світового банку, майже п'ять мільйонів працездатних українців працюють без офіційного оформлення трудових відносин, що ставить Україну на одне з перших місць у світі за обсягами тіньової економіки", - зазначається у повідомленні.

Віце-прем'єр, коментуючи цю інформацію, зазначив, що Україні вкрай необхідне прийняття нового Трудового кодексу і пакета законів з детінізації доходів.

Він зазначив, що боротьба з нелегальною зайнятістю і зарплатами у конвертах одними тільки адміністративними заходами неефективна. Для підвищення рівня легальної зайнятості потрібно застосовувати економічні стимули і удосконалювати законодавство.

"Більшість порушень у сфері трудових відносин пояснюються надмірно складними процедурами наймання і звільнення, передбаченими чинним Кодексом законів про працю, який було прийнято ще в радянські часи і сьогодні він застарів" - вважає Тігіпко.

Віце-прем'єр впевнений, що від цього страждають і працівники, які залишаються без майбутньої пенсії, без лікарняних і відпускних, і держава, що недоодержує значні надходження.

"Ми повинні узаконити тимчасову зайнятість у сільському господарстві і будівництві та лібералізувати ринок праці", - наголосив Тігіпко.

Читайте також:

Бродський не повірив, що є українці, які працюють за 3,5 тис. гривень

Партія регіонів: щоб більше заробляти, українцям треба більше працювати

Все більше українців працюють самі на себе

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: