Без паспорта навіть депутати не змогли обміняти валюту

БЮБТ має намір вимагати від НБУ скасування обов'язкової документальної ідентифікації осіб, які обмінюють інвалюту.

Після набуття чинності постанови Нацбанку про обов'язкову фіксацію документів (не обов'язково паспорта), що засвідчують особу при валютних операціях в банках та обмінниках, навіть народні депутати за своїм посвідченням не змогли поміняти валюту у фінустановах.

В результаті цього фракція "Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина" у Верховній Раді має намір вимагати від Нацбанку скасування постанови, що передбачає обов'язкову документальну ідентифікацію клієнтів-фізичних осіб, які обмінюють інвалюту, а також копіювання документів таких клієнтів незалежно від суми валютообмінної операції.

Про це на брифінгу повідомив депутат Ради від БЮТБ Сергій Терьохін.

"Ми будемо вимагати від Національного банку скасування цієї постанови до створення автономної закритої системи збору й нагромадження даних про громадян", - сказав бютівець Сергій Тєрьохін.

Депутат зазначив, що в деяких країнах зараз існує система накопичення й передачі даних, яка є державною, автономною і закритою навіть від банків, однак такої системи немає в Україні.

З його слів, обмінні пункти не мають зв'язку з банками, тому доводиться накопичувати такі дані на ксерокопіях.

"На жаль, це призведе до того, що такі дані можуть бути використані для кримінальних цілей, оскільки інформація не захищена, і до того, щоб здійснювати фактично політичні репресії, тому що ці дані будуть незрозуміло кому належати", - додав депутат.

Він повідомив, що в п'ятницю група депутатів від БЮТБ спробувала купити іноземну валюту в деяких банках біля парламенту, однак співробітники фінустанови не прийняли посвідчень депутатів, вимагаючи тільки національний паспорт або його копію.

НБУ пояснює введення такої вимоги виконанням рекомендацій Міжнародної організації з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей, отриманих злочинним шляхом (FATF).

Читайте також:

Екс-міністр економіки: вимога НБУ пред'являти паспорт в обмінниках - незаконна

Відсьогодні продати або купити валюту можна лише з документами

При обміні валюти тепер вимагають і ксерокс документів

Валюту в обмінниках продаватимуть тільки за паспортом

Українцям дозволили купувати більше валюти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: