Без сигналу від Тимошенко дані про ВВП не оприлюднять

Тимошенко заборонила оприлюднювати падіння ВВП?

Юлія Тимошенко
Офіційний сайт Президента України
Тимошенко заборонила публікувати падіння ВВП?
Держкомстат оприлюднить перші дані про динаміку валового внутрішнього продукту (ВВП) у 2009 році наприкінці червня - на 90 день від звітного періоду, яким є перший квартал.

На початку квітня заступник глави Держкомстату Наталія Власенко заявила журналістам, що офіційне оприлюднення даних ВВП за перший квартал буде на початку травня - близько 13-15 числа.

Тоді ж міністр економіки Богдан Данилишин повідомив, що показник ВВП за підсумками першого кварталу 2009 року стане відомий 15-20 травня.

Однак у цю середу Данилишин зазначив, що не може обнародувати динаміку ВВП, тому що Держкомстат не надав відповідних даних. Від подальших коментарів він відмовився.

Не став коментувати причину переносу анонсованого терміну публікації даних по ВВП і глава Держкомстату Олександр Осауленко. Він лише зазначив, що Держкомстат підпорядковується уряду, але не став вдаватися в подробиці.

Як відомо, у лютому цього року уряд відмовився від оперативного розрахунку динаміки ВВП за підсумками місяця, зберігши щоквартальну статистику цього показника. Секретаріат президента розкритикував таке рішення Кабінету міністрів.

Нагадаємо, через великі економічні та політичні проблеми Україна викликає найбільшу заклопотаність в Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР).

Як заявив 8 травня в Берліні президент банку Томас Міров, "Україна викликає у нас занепокоєння в усіх відношеннях". Це стосується і економіки і, особливо, політичної ситуації.

Читайте також:

ЄБРР вважає Україну своєю головною проблемою

МВФ дає Україні 2,8 мільярда доларів кредиту

Лихварі позичають українцям сотні тисяч гривень під 60% на місяць

У світі помітили відродження української економіки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: