Безоплатне стажування або 17 тисяч грн стипендії. Яку роботу пропонують студентам цієї осені

Дата публікації
Перегляди
7434
Безоплатне стажування або 17 тисяч грн стипендії. Яку роботу пропонують студентам цієї осені

Freepik

Студенти можуть обрати два шляхи: підробіток заради грошей або стажування заради досвіду.

Восени пошуки роботи традиційно розпочинають студенти, які повернулися на навчання після канікул.

Експерти галузі розповіли ТСН.ua, що такі пошуки можуть бути дуже вдалими, адже кількість вакансій для студентів не меншає.

Щоправда, на початку вересня буде невеликий провал у пропозиції. Студенти ще тільки знайомляться зі своїм новим графіком та адаптуються до навчальних буднів, тож роботу почнуть шукати здебільшого ближче до середини-кінця вересня. Працедавці про цю тенденцію знають, тому також тільки готуються поповнювати сайти вакансій своїми пропозиціями.

Зараз, за даними сайту вакансій Rabota.ua, найбільше пропозицій для студентів є у таких професійних сферах: продажі (клієнт-менеджмент), банківська сфера, адміністративний персонал і кур'єри, а також виробництво.

ТСН.ua

Студенти можуть піти двома шляхами, каже HR-експерт порталу Rabota.ua Тетяна Пашкіна. Перший – якщо вони хочуть просто підзаробити. У цьому разі можна розглядати вакансії контакт-центрів, клерків у банку, фінансових консультантів, офіціантів, продавців-консультантів, мерчендайзерів тощо.

Другий шлях – це стажування за профілем. Для студента це чудова можливість підтвердити свою освіту практичними навичками й набути необхідного досвіду.

"У студентів під час працевлаштування дві проблеми: їх не беруть на роботу, тому що у них немає досвіду. А досвіду немає, тому що не беруть на роботу. Це загальносвітова проблема і рішення тут тільки одне: будь-якою ціною отримати досвід роботи. Це може бути стажування, робота на неповний робочий день. Може бути, навіть якийсь час робота за зовсім невелику зарплату, заради досвіду", – зауважив засновник рекрутингової агенції Borsch Сергій Марченко.

Часто стажування взагалі не оплачується, адже воно і так дорого обходиться компанії. "Роботодавцю доводиться відволікати відповідальних кваліфікованих спеціалістів, щоб навчати молодь. Виділяти робоче місце – комп'ютер, ручки і папір. Готувати програму, підтягувати навички стажерів, які вже мали би бути, судячи з диплому", – зауважила Тетяна Пашкіна.

До прикладу, такого стажера на безоплатній основі зараз шукає Нацбанк України у департамент персоналу. Термін стажування – два місяці.

Головне у стажування – не гроші, а можливість отримати реальний досвід та мати переваги перед своїми однокурсниками.

"З досвідом роботи молоді співробітники одразу стають найбільш бажаними, і знаходити роботу на хороших умовах стає набагато простіше. У великих містах студенти зі старту можуть розраховувати на 6-10 тисяч гривень, в маленьких містах і сільській місцевості на 4-6 тис грн. З отриманням необхідного досвіду доходи можуть зрости в рази", – розповів Сергій Марченко.

Крім того, надаючи можливості стажування, компанії створюють для себе кадровий резерв, зауважила Тетяна Пашкіна. Перевага юних співробітників у тому, що вони не мають обмежень досвідчених спеціалістів, а навчити людину з нуля простіше, ніж перенавчати і ламати.

Українські студенти проходитимуть стажування в Адміністрації президента та Кабміні

Українські студенти проходитимуть стажування в Адміністрації президента та Кабміні

Стажерів, які добре зарекомендували себе у компанії, надалі можуть працевлаштувати на неповний робочий день або навіть на повний, якщо йдеться про студентів останнього курсу.

Деякі компанії настільки цінують інструмент стажування, що виплачують своїм стажерам високі стипендії, розраховуючи на їхнє кар’єрне зростання всередині фірми.

"У стажуваннях можливо все. Іноді я навіть шкодую, що не студент. У нас є варіанти, коли іноземні компанії пропонують стажерам стипендію на неповний робочий день 17 тисяч грн – це стажер менеджера у Procter & Gamble у Дніпрі. Є також стажування у "КредоБанк", Nestle, Metro Cash & Carry, Jusk, Auchan, L’Oreal, Ernst & Young, тобто топових компаніях", – повідомила Тетяна Пашкіна.

За її словами, такі компанії готові витрачати кошти і час на стажерів, тому що це відповідає їхній корпоративній культурі вирощування кадрів всередині компанії.

"У той самий до Procter & Gamble, а раніше і до Colgate, неможливо потрапити на рівень середнього керівника. Усіх керівників вони вирощують всередині компанії і тримають їх до пенсії. Це така корпоративна культура-grow, яка позиціонує зростання своїх співробітників як один із факторів привабливості. Люди, яким це цікаво, приходять до них стажерами. Якщо вони бачать, що це їхня компанія, то залишаються працювати на довгі роки", – зауважила Тетяна Пашкіна.

Також часто буває, що стажерів беруть на цілий робочий день, тому ці пропозиції радше для студентів останніх курсів, яким не потрібно кожного дня відвідувати заняття, або для "свіжих" випускників.

Нагадаємо, раніше експерти розповіли, за яку роботу українцям пропонують найбільшу зарплату. Восени традиційно стартує новий бізнес-сезон, що є найкращим часом для пошуку нової роботи.

Ольга Скичко

Наступна публікація