Безкоштовні кримські пляжі стануть дійсно безкоштовними

Безкоштовні кримські пляжі стануть дійсно безкоштовними

Безкоштовні кримські пляжі стануть дійсно безкоштовними

У зв'язку з численними порушеннями у вигляді отримання плати за вхід на безкоштовні пляжі депутати пропонують штрафувати "пляжних бізнесменів" на 510-1020 гривень.

Регіонал Валерій Коновалюк пропонує штрафувати бізнесменів, які вимагають плату за вхід на пляж. Про це йдеться в законопроекті "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення".

Особливо гостро проблема з доступом до пляжів стоїть у Криму. На півострові знаходиться 500 пляжних зон, з них - 207 загального використання. Вже не один рік в Криму процвітає вимагання плати за вхід на громадські пляжі, передані суб'єктам господарської діяльності. Приміром, за курортний сезон тільки цього року в Криму надійшло понад 1500 дзвінків щодо вимог сплатити вхід на громадський пляж.

У той же час статтею 47 Водного кодексу України передбачено, що користування пляжами громадськими здійснюється безкоштовно, без закріплення водних об'єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів.

Стаття 88 цього ж кодексу, говорить про те, що в разі надання права користування пляжною зоною користувачі зобов'язані забезпечити безперешкодний і безкоштовний прохід вздовж берега моря, затоки або лиману.

У зв'язку з тим, що законодавством України не регулюється покарання за це правопорушення - був поданий законопроект "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення".

Коновалюк пропонує за разове порушення штрафувати порушників на суму від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних податком мінімумів (510-1020 грн). За повторне порушення протягом року - від п'ятдесяти до ста мінімумів (850-1700 грн).

У 2011 році Крим відвідало 5,3 млн відпочивальників, що можна порівняти з показниками минулого року.

Читайте також:

Рейтинг ТОП-20 найкращих пляжів Криму

Відпочинок на пляжі знижує рівень IQ

Forbes склав список найнебезпечніших пляжів світу

Повʼязані теми:

Наступна публікація