Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Безпрецедентні інвестиції": на перші класи в українських школах виділили майже мільярд гривень

Гриневич закликає батьків контролювати, куди йдуть виділені на школи гроші.

Цього року на обладнання для перших класів в українських школах уряд виділив майже мільярд гривень. Але це лише державне фінансування. З урахуванням коштів, які виділяються з місцевих бюджетів, ця сума є ще більшою.

Про це в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1" заявила міністр освіти та науки України Лілія Гриневич.

"На даний момент це безпрецедентні інвестиції в школу. За всі роки незалежності таких інвестицій не було. Я хочу звернутися до батьків і сказати: будь ласка, більше контролю грошей на вашу школу", - сказала вона.

Гриневич зазначила, що ухвалений минулого року закон про освіту зобов'язує  оприлюднювати бюджети шкіл і на що йдуть виділені гроші. І батькам школярів немає потреби здавати якісь додаткові гроші "на ремонт".

"Якщо сьогодні і на ремонти шкіл дають органи місцевого самоврядування, і ми туди вкладаємо стільки ресурсу, то тоді треба запитати батькам. Якщо вам хтось пропонує здати гроші на ремонт, ви можете подивитися і спитати, а скільки давав місцевий бюджет на ремонт цього року", - каже міністр.

Нагадаємо, через освітню реформу до першого вересня мають надрукувати втричі більше підручників, ніж зазвичай. Лілія Гриневич зазначила, що в Україні немає достатніх поліграфічних потужностей, щоб так швидко усі ці підручники надрукувати, але вона запевняє, що підручники для першокласників будуть друкуватися у першу чергу і на новий навчальний рік вони будуть забезпечені посібниками. 

ВідеоБатьки самі можуть запобігти шкільним поборам – Гриневич

Шкільна звітність стала прозорою – батьки можуть відслідковувати, скільки школа отримує державних дотацій та на що витрачає і за якими цінами. Таким чином можна перед тим, як викладати гроші "на парти та вікна", перевірити, чи справді школі не вистачає коштів, каже Міністр освіти та науки Лілія Гриневич.

Батьки самі можуть запобігти шкільним поборам – Гриневич

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції