Безробіття в США вперше з 1983 року перевищило 10%

Рівень безробітття серед американців перетнув психологічну позначку у 10%: ця інформація стала шоком для світових ринків акцій.

Рівень безробіття в США у жовтні 2009 року збільшився у порівнянні з попереднім місяцем на 0,4 процентних пункти і досяг 10,2%.

Наразі у Сполучених Штатах не можуть знайти роботу майже 16 мільйонів людей, лише у жовтні безробітними стали 190 тисяч американців. Рівень безробіття у країні перевищив позначку у 10% вперше з квітня1983 року. Він виявився гіршим за усі песимістичні прогнози – експерти вважали, що без роботи виявляться лише 9,9% громадян США.

Світові ринки акцій відреагували на оприлюднену статистику практично миттєво. Зокрема, пішли в мінус котирування російських компаній, почали знижуватися європейські фондові індекси і ф'ючерси на відкритті торгів у США. Експерти зазначили, що ця інформація стала справжнім шоком для ринків, учасники яких не очікували такого різкого зростання рівня безробіття.

Відреагували на статистику і світові валютні ринки. Після публікації статистики долар виріс до євро і втратив позиції щодо ієни.

За словами провідного аналітика IG Markets Дена Кука, такий високий рівень безробіття негативно відзначиться на світових ринках. На його думку, про відновлення економіки США можна буде говорити лише після зниження рівня безробіття. "10% - це скоріше психологічна позначка. Цілком можливо, що сьогоднішня статистика викличе розпродажі на ринках", - підкреслив експерт.

Читайте також:

В США міста-банкрути зноситимуть бульдозерами

Рівень безробіття у США зріс до 26-річного максимуму

Рейтинг Обами побив 50-річний рекорд падіння

Військовий бюджет США на наступний рік склав 680 млрд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: