Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Бідний" Ляшко та лайлива Тимошенко. Половина нардепів задекларувала понад 100 тисяч доларів готівки

Правоохоронні органи перевірять законність вказаних грошей та майна в деклараціях чиновників.

Депутати відмовились від підвищення своїх зарплат. Як і дотепер, вони отримуватимуть близько 17 тис. грн – це без доплат. Хотіли також урізати платню урядовцям та президенту, але далі обговорень не пішло. Скандал із підвищенням зарплат, утім, тьмяніє на тлі оприлюднених електронних декларацій держслужбовців. Тепер їх читатимуть правоохоронці та звірятимуть із Кримінальним кодексом.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Сьогодні зранку депутати прийшли на роботу, заробляючи приблизно по 36 тисяч гривень на місяць. А додому поверталися вже з удвічі меншою платнею. Повернути заробітки на попередній рівень довелося після суспільного резонансу, який викликала спроба їх підвищити. Електронні декларації, які остаточно стали доступні цими вихідними, із мільйонними заощадженнями у гривнях та доларах, колекціями дорогих вин, меблів та зброї, і навіть церквами зі святими мощами, вражають не менше. Але від них так просто не відмовитися. Доводиться пояснювати, як їм так пощастило у житті.

"Слухайте, глухарі! Декларації продемонстрували розшарування суспільства і абсолютну відірваність політичного класу від народу!", – випалив із парламентської трибуни лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

Сам Ляшко офіційно задекларував 740 тисяч доларів, 90 тисяч євро та 890 тисяч гривень готівкою. І ще 2 мільйони в національній валюті – у банку. Останні 10 років ніким, окрім народного депутата, він не працював.

"Я думаю, Олег Ляшко, який задекларував мільйон доларів готівкою, є прекрасним прикладом, що прийшов час для людей, які тут б'ються за інтереси бідних, пояснити, як вони стали такими багатими", – сказав нардеп від "Самопомочі" та голова парламентського комітету з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв.

Лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко навіть злегка вилаялася, настільки обурена зарплатами, які ще влітку встановили урядовою постановою членам Кабінету міністрів, президенту та керівникам його адміністрації. І закликає депутатів знизити зарплати не лише собі, а й колегам із Банкової та Грушевського.

"Вони цією постановою з усіма надбавками і націнками до 100 тисяч гривень отримують. Або парламент почне жити для людей, або наф*г цей парламент країні не потрібен", – сказала Тимошенко.

Прес-секретарі президента та прем'єра не забарилися із відповіддю.

"Очевидно, це зроблено для відволікання уваги від власної "бідної" декларації. Розмір посадового окладу президента України становить 28 тисяч гривень, інших складових заробітної плати (надбавок, премій) не встановлено і жодних змін не передбачається. Зарплата Петра Порошенка, починаючи з 2014 року, перераховується на благодійні цілі", – запевнив прес-секретар глави держави Святослав Цеголко.

"Щодо зарплати прем'єр-міністра, то за минулий місяць вона склала 35 тис. грн до оподаткування. Фактично прем'єр-міністр отримав на руки 28175 грн. Наскільки це велика сума? Для порівняння середньомісячна зарплата прем'єр-міністра Юлії Тимошенко в 2008 році складала 31357 гривень 60 копійок", – зазначив прес-секретар прем'єра Дмитро Столярчук.

Дехто із депутатів до електронного декларування підійшов із гумором. Колишній комбат "Айдару" Сергій Мельничук задекларував цифру з 12 нулями – трильйон гривень. Каже, хотів пожартувати і привернути до себе увагу.

"Тягнути більше не зміг, бо пішла інформація, що будуть все-таки НАБУ гайки закручувати дуже сильно. Тому прийшлось флешмоб призупинити", – сказав нардеп Сергій Мельничук із парламентської групи "Воля народу". Каже, що швидше злякався ув'язнення, ніж штрафу. Тож внесе зміни до декларації.

Ще один гуморист – Володимир Парасюк – у декларації записав подарунок від Святого Миколая – годинник вартістю 8 тис. грн. Насправді, пояснює нардеп, його презентувала рідна сестра. Те, що за законом він не має права брати презенти, дорожчі від однієї мінімальної зарплати, депутата обурює.

"Слухайте, ну, це сестра, рідна людина! Це ж не чужі люди!", – обурюється позафракційний нардеп Володимир Парасюк.

І жартівників, і тих, хто оприлюднив свої справжні статки, тепер перевірять правоохоронні органи.

"Ми будемо аналізувати декларації половини народних депутатів України, які задекларували готівку понад 100 тисяч доларів. Цей аналіз буде складатися із нашого звернення до Державної фіскальної служби з вимогою надати інформацію про сплачені податки", – сказав генпрокурор Юрій Луценко.

Чи сплачені податки, хто дарував держслубовцям цінні речі і з яких прибутків, нерухомість і рахунки закордоном. Особливо злісним, кажуть в ГПУ, світять статті Кримінального кодексу – за ухилення від сплати податків та відмивання коштів. Максимальна санкція – до 15 років ув'язнення.

Ольга Кошеленко, Марія Васильєва, Станіслав Фещенко

Відео Нардепи відмовилися від підвищення своїх зарплат і прокоментували декларації колег

Залиште свій коментар

Вибір редакції