"Білі" зарплати українців можуть зрости на 5%

Дата публікації
Перегляди
2212
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Білі" зарплати українців можуть зрости на 5%

По системі «конвертів» на сьогоднішній день працюють 45% підприємств. / Фото: Дзеркало тижня. Україна

З 2014 року прибутковий податок хочуть знизити до 10%.  

Українцям, які отримують "білі" зарплати, можуть підвищити заробітки, пишуть "Вести".

Раніше повідомлялося, що в країні планується знизити податок на доходи фізичних осіб для переважної більшості українців (отримують зарплати до 250 000 гривень на місяць) з нинішніх 15-17% до 10%, а єдиний соціальний внесок - до 18%.

За словами фінансового директора однієї з великих київських компаній, на сьогодні ставка, за якою "знімають" гроші для виплати зарплат у конвертах, становить від 10 до 15%.

"Якщо зменшать прибутковий податок до 10% і особливо - єдиний соціальний внесок до 18%, різниця між "білою" і "сірою" схемами на зарплатах до 1500 доларів скоротиться до 100-150 доларів з колишніх 400-500. В принципі, буде резон перейти на легальну оплату, щоб почуватися безпечніше і краще мотивувати працівників. Та й для великих зарплат це буде стимулом для легалізації, особливо з урахуванням наступних обмежень на продаж товарів за готівку в 150 000 гривень з першого вересня", - повідомив фінансист.

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко зазначає, що за оцінкою податкової, по системі "конвертів" працюють 45% підприємств. "Якщо знизять ставки ЄСВ, то таких підприємств залишиться до 20%, - говорить експерт. - Адже не буде сенсу мати проблеми з податковою, а простіше заплатити "по-білому".

Незважаючи на те, що Міндоходів має намір зменшити податок, відомство також хоче посилити заходи покарання за невиплату "білої" зарплати.

Зниження прибуткового податку на 5% повинно призвести до того, що співробітники, які вже зараз мають "білу" зарплату, повинні будуть на руки отримати на 5% більше, адже де-юре прибутковий податок сплачує сам працівник.

Зниження податків повинно привести до зростання "чистої" зарплати, безумовно, в бюджетній сфері, бо там всі оклади чітко фіксуються і не можуть бути зменшені. А от у приватному секторі все може бути по-іншому. Приміром, компанії можуть вирішити заощадити ці 5% і скоротити розмір нарахованої зарплати, щоб працівник отримав на руки ту ж суму, що і до зниження податків.

Раніше повідомлялося, що з українців з 2014 року хочуть стягувати з зарплати гроші в накопичувальні фонди.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2212
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація