Білорусь хоче газогін в обхід України?

За інформацією ЗМІ, Білорусь пропонує РФ побудувати газогін в обхід України.

Уряд Білорусі направив Росії офіційну пропозицію побудувати газопровід Ямал-Європа-2 в обхід України. 

Газ
Архів
Про це пише газета "Коммерсант-Украина" в №190 від 29 жовтня 2007 року.

За даними видання, у п`ятницю, 26 жовтня, міністр енергетики Білорусі Олександр Озерець повідомив, що підготовлене звернення до глави уряду Росії, в якому російській стороні пропонується розглянути проект будівництва другої нитки газопроводу Ямал-Європа. 

Він підкреслив, що потужність цього газопроводу може бути рівна пропускній спроможності першої нитки газопроводу Nord Stream (27,5 мільярда кубометрів), і ”у будь-якому випадку він буде дешевшим”. 

За словами заступника генерального директора, головного інженера ”Белтрансгаза” Цвєтомира Сорохана, будівництво газогону "Ямал-Європа-2" можна провести в два етапи. На першому – побудувати нитку від компресорної станції ”Несвіж” в Мінській області до кордону з Польщею. 

”Це дасть можливість за два-три роки наростити транзит російського газу на 23,5 мільярда кубометрів при незначних інвестиціях – близько 2,6 млрд. доларів, – пояснив представник "Белтрансгаза". – Після зіставлення балансу потреб Європи і можливостей видобутку газу в Росії можна розпочати другий етап будівництва – від Несвіжа до Торжка”.
 
Цього року транзит російського газу через Білорусь вже перевищив контрактні показники на 2,7 мільярда кубометрів і за підсумками року може становити 47 мільярдів кубометрів, зазначає газета. 

У "Газпромі" "Коммерсанту" розповіли, що ніяких пропозицій про будівництво "Ямал-Європа-2" не отримували. ”Для прийняття позитивного рішення потрібне збільшення споживання газу в Польщі, – говорить прес-секретар голови "Газпрому" Сергій Купріянов. – У будь-якому випадку Росія не зможе прийняти рішення по "Ямал-Європі-2" раніше 2009 року”. 

У пропозиціях ЄС з енергополітики від 19 вересня сказано, що компанії не можуть одночасно контролювати розподільні трубопроводи і продавати газ кінцевим споживачам. 

Втім, в ”Газпромі” вже знайшли, як використати пропозицію Білорусі. ”Білоруська пропозиція призведе до зниження транзиту газу територією України на 10-15 мільярдів кубометрів. Єдина причина, через яку цей проект може бути неактуальним, – це передача української газотранспортної системи (ГТС) в управління створеному ще в 2001 році консорціуму”, – розповіло високопоставлене джерело в компанії. 

Співрозмовник газети підкреслив, що дана позиція буде озвучена українському уряду під час наступного раунду переговорів щодо ціни на газ. 

За інформацією "Коммерсанта", позиція "Газпрому" знаходить підтримку і в країнах Євросоюзу. У четвер в Брюсселі відбулося чергове засідання координаційної групи Європейського Союзу з питань газу. 

На нього були запрошені представники України і Росії для обговорення питання ”подальшої співпраці між ЄС, Україною і Росією щодо поставок і транспортування природного газу в ЄС”. 

Під час засідання єврокомісар з енергетики Андріс Пібалгс запропонував Україні знову повернутися до питання спільного інвестування до української ГТС.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: