Білорусь накрила валютна паніка

Центральний банк Білорусі спровокував у країні валютну паніку.

Напруження на білоруському валютному ринку збільшується. Попри те, що Нацбанк не бачить підстав для паніки, населення гарячково скуповує валюту.

З одного боку, Нацбанк заявляє про те, що не продаватиме валюту комерційним банкам для подальшого продажу населенню. З іншого боку, він вирішує відмінити 30-денне резервування засобів на купівлю іноземної валюти на торгах Білоруської валютно-фондової біржі. Експерти вважають, що Нацбанк, завіряючи, що підстав для паніки немає, здійснює вчинки, що ще більше розпалюють валютний ажіотаж.

Валютний ринок Білорусі лихоманить майже місяць. Ще на минулому тижні на доповіді у президента країни голова правління Нацбанку Петро Прокопович констатував, що останнім часом спостерігається підвищений попит населення на іноземну валюту. Такий попит, за словами Прокоповича, викликаний провокаційними чутками про разову девальвацію.

Про девальвацію розмови дійсно велися. Зокрема, представництво Міжнародного валютного фонду пропонувало таку міру в якості одного з інструментів стабілізації фінансової ситуації в країні. Проте на поточному тижні глава Нацбанку заявив, що "ажіотажний попит населення закінчився, населення заспокоїлося".

На думку економістів, стабілізація ситуації багато в чому залежатиме від того, чи зможе Нацбанк адміністративними методами змусити комерційні банки продавати валюту. Адже за власною ініціативою робити це банки не будуть.

Колишній голова правління центрального банку Станіслав Богданкевич, у свою чергу заявляє, що валютна лихоманка викликана великим негативним сальдо торгового балансу і збільшенням зарплат бюджетникам, тобто ростом рублевої маси, перед президентськими виборами у Білорусі. В результаті підтримка курсу білоруського рубля виразилася в скороченні золотовалютних резервів майже на мільярд доларів.

Читайте також:

Лукашенко попросив фінансистів забути про "незрозумілий вільний ринок"

Лукашенко приїде в Україну на особисте запрошення Януковича

Лукашенко запевнив, що Білорусь не буде російською губернією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: