Білорусь назвала термін погашення газової заборгованості

Протягом двох тижнів Білорусь повинна виплатити заборгованність перед "Газпромом" за постачання російського палива. Заборгованість по газу у Білорусі виникла через те, що "Бєлтрансгаз" оплачує постачання не за контрактною ціною.

Білорусь погасить заборгованість по постачаннях російського газу протягом двох тижнів. Таку заяву зробив перший віце-прем'єр Білорусії Володимир Семашко.

В "Газпромі" раніше оцінили розмір боргу "Бєлтрансгазу" за постачання російського палива в 192 мільйони доларів. У Мінську вважають, що борг менше - близько 133 мільйонів доларів.

Заборгованість по газу у Білорусі виникла через те, що "Бєлтрансгаз" оплачує постачання не за контрактною ціною, а за встановленими в односторонньому порядку 150 доларами за тисячу кубометрів. Тим часом, згідно з контрактом, вартість палива для Білорусі у першому кварталі повинна була скласти 169 доларів, а в другому - 184 долари за тисячу кубометрів. У третьому кварталі, повідомили як 21 червня в "Газпромі", російський газ обійдеться "Белтрансгазу" в 193-194 долара за тисячу кубометрів.

Через те, що "Бєлтрансгаз" не погасив борг, що виник, "Газпром" з 21 червня обмежив постачання палива білоруським партнерам на 15 відсотків. У російському концерні попередили, що можуть скоротити постачання в цілому на 85 відсотків, проте будуть робити це "поступово, по дню і пропорційно до обсягу боргу".

У свою чергу, Міністерство енергетики Білорусі 18 червня повідомило, що у "Газпрому" також є заборгованість перед "Білтрансгазом" - за транзит російського палива через територію республіки. За оцінками міністерства, "Газпром" повинен білоруській держкомпанії понад 200 мільйонів доларів.

У "Газпромі" 21 червня підтвердили, що заборгованість з транзиту існує, проте поклали на Мінськ відповідальність за її виникнення. "Білорусія не підписує акт виконаних робіт і це не дає змоги оплатити цю заборгованість", - заявив Сергій Купріянов, офіційний представник концерну.

Читайте також:

"Газпром" звинуватив Білорусь в виникненні у Росії боргу з транзиту газу

Росія скоротила постачання газу в Білорусь

Мєдвєдєв доручив "Газпрому" скоротити поставки газу в Білорусь

Білорусь заявила про повне постачання газу від Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: