Білорусь не заплатила Росії 500 млн. доларів

Угода про постачання газу між Росією і Білоруссю фактично зірвана. До 23 липня Белтрансгаз повинен був заплатити 500 млн. доларів.

"Газпром" продаватиме свої активи?
24 липня – останній термін оплати, який дав Білорусі "Газпром".
Угода про постачання газу між Росією і Білоруссю фактично зірвана. До 23 липня Белтрансгаз повинен був внести 500 млн. доларів за постачання Газпромом сировини. 

Минулого тижня до Москви на переговори з монополією приїжджали топ-менеджери Белтрансгазу, але їм поки що не вдалося домовитися з російською компанією. У понеділок до Москви прибув міністр енергетики Білорусі Олександр Озерец.

"24 липня – останній термін оплати, який нам давав Газпром” – розповіли в міністерстві енергетики Білорусі. З 2007 року Москва підняла ціну на природний газ для Мінська до 100 доларів за 1 тис. кубометрів. Угода була підписана в ніч на 1 січня після погрози Газпрома припинити постачання газу в республіку. До цього Білорусія платила 46,68 долара за 1 тис. кубометрів палива. 

Білорусь не заплатила Росії 500 млн. доларів
Раніше Газпром перерахував 625 млн. доларів за 12,5 акцій Белтрансгазу.
Минулого тижня до Москви приїжджали високопоставлені співробітники Белтрансгазу, щоб обговорити ситуацію, пов'язану з „неможливістю оплати газу білоруською стороною у встановлені договором терміни”. Джерело, знайоме з ходом переговорів пояснило, що монополія перерахувала 625 млн. доларів за 12,5% акцій Белтрансгазу і чекала, що велика частина цих грошей повернеться у вигляді плати за сировину. Але цього не відбулося.

Топ-менеджери Белтрансгазу говорили про намір „вирішити питання з Газпромом в загальних інтересах”. Але поки що не змогли домовитися. В апараті прем'єр-міністра Білорусі, міністр енергетики відряджений з 22 по 24 липня до Москви на переговори. У полеміці як і раніше будуть задіяні топ-менеджери Белтрансгазу – генеральний директор Дмитро Казаков, його заступник Венерій Волчуга і начальник відділу економічного аналізу, прогнозу і розробки економічних норм Юрій Ляшенко.

„Вони повернулися і сьогодні знову відлетіли вранці до Москви на переговори з Газпромом, – заявили в Белтрансгазі. – Очікується, що завтра зранку знову будуть у Мінську. 

Білорусь не заплатила Росії 500 млн. доларів
До Москви прибув міністр енергетики Білорусі Олександр Озерец.
„Питання обговорюється, воно економічного характеру, – відзначають у відомстві пана Озерца. – З російського боку порушень не було”. За словами чиновників, стрічні пропозиції білорусів обговорюються, але „говорити про них завчасно недоцільно”.

„Ми приводили свої доводи минулого тижня, коли до Москви їздив перший замміністра Каспінец, – відзначають співпрацівники міністерства. – Зараз делегація поїхала остаточно домовлятися”. Білоруські чиновники відзначають, що увечері міністр Озерец виїжджає назад до Мінська. Прес-служби Газпрому і Белтрансгазу підтверджують хід переговорів, але коментувати їх відмовляються.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: