Білорусь не зацікавили українські газосховища

Для використання підземних газових сховищ України сторони повинні врегулювати питання, пов`язані зі ставкою орендної плати.

Білорусь і Україна поки не обговорюють можливості спільного використання українських підземних газових сховищ.

Про це повідомив посол Білорусі в Україні Валентин Величко на прес-конференції в Києві.

"Такої гострої необхідності на сьогоднішній день немає. У нас є одне своє сховище, а друге сховище будується", - сказав Величко.

За його словами, для використання підземних газових сховищ України сторони повинні врегулювати питання, пов`язані зі ставкою орендної плати, а також із питаннями митного оформлення. "Питання не дуже просте. Так не може бути, що ми по-доброму домовимося, ми вам поставимо, а ви нам потім повернете", - додав Величко.

"Як відомо, газ надходить з іншої країни, зокрема, з Росії, і якщо він надходить в газове сховище іншої країни, то повинен проходити митне оформлення, так зване митне очищення", - пояснив Величко.

Нагадаємо, 20 січня 2009 року президент України Віктор Ющенко на спільній прес-конференції з президентом Білорусі Олександром Лукашенком повідомив, що Україна пропонує Білорусі вивчити можливість освоєння українських газових сховищ, пояснивши при цьому, що йдеться про сховища, які знаходяться на території України недалеко від кордону з Білоруссю.

2 червня перший заступник прем`єр-міністра Білорусі Володимир Семашко заявив, що Білорусь зацікавлена в розміщенні й зберіганні в українських підземних сховищах газу до 3 млрд. кубометрів природного газу на рік.

Читайте також:

Ющенко та Лукашенко підпишуть меморандум "транзитерів газу"

Білорусі не потрібна українська енергія

"Газпром" знизив ціну на газ для Білорусі

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: