Білорусь офіційно девальвувала курс національної валюти

Нацбанк Білорусі офіційно обвалив національну валюту на 56%.

Національний банк Білорусі повідомив про істотне зниження курсу білоруського рубля. Зокрема, як свідчать дані на офіційному сайті білоруського регулятора, курс національної валюти до долара на 24 травня знижений до 4,93 тис. рублів за долар, тоді як на сьогодні, 23 травня, НББ встановив курс в 3,155 тис./1дол.

Таким чином, офіційний курс білоруського рубля на завтра, 24 травня, знизився на 56%

Нагадаємо, що 12 травня Президент Білорусі Олександр Лукашенко пообіцяв, що у Білорусі через 1-2 місяці буде врегульована ситуація на валютному ринку.

Як повідомлялося, 17 травня президент Білорусі заявляв, що Мінськ і Москва ведуть переговори по кредиту у розмірі 3,1 млрд дол., а ще три мільярди Білорусь може отримати в якості плати за майбутні постачання в Росію білоруських товарів.

За рахунок отриманих кредитів у Білорусі розраховують впоратися з валютною кризою, яка розвивається в країні з початку поточного року.

Нагадаємо, що проблеми з валютою у країні виникли через діїі самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Через відсутність готівкового долара у Білорусі виник неабиякий попит і, як наслідок, дефіцит сертифікованих діамантів і золотих зливків вагою від 100 грамів до кілограма.

Загалом у березні населення купило в Нацбанку 470 кілограмів золота проти 209 кілограмів, куплених за два попередні місяці, і 184 діаманти, порівняно з 263 діамантами, купленими в січні-лютому.

Читайте також:

Лукашенко пообіцяв подолати валютну кризу за 2 місяці

Росія не дасть Білорусі кредит на порятунок економіки

Економіку Білорусі може врятувати кредит у 8 млрд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: