Білорусь оприлюднила план виходу з фінансової кризи

Білорусь розробила план дій для подолання фінансової кризи в країні, якими передбачається усунення диспаритету цін з суміжними державами на споживчі товари тощо.

Уряд Білорусії оприлюднив свій план дій для подолання фінансової кризи. Документ під назвою "План дій щодо забезпечення збалансованого розвитку економіки в умовах зміни офіційного курсу білоруського рубля" опубліковано на офіційному сайті білоруського уряду.

Даний документ містить заходи з регулювання ситуації на валютному ринку, він, зокрема, передбачає скасування пільг із продажу іноземної валюти з метою "розширення доступу суб'єктів підприємницької діяльності до придбання іноземної валюти для обслуговування зовнішнього корпоративного боргу".

Планом передбачено надання можливості сплати податків і зборів в іноземній валюті. Відповідальними виконавці цього пункту є Міністерство фінансів і Міністерство економіки, які повинні підготувати відповідний документ до 10 червня.

Також в документі йде мова про розширення сфери використання іноземної валюти при розрахунках з фізичними особами на території Білорусії.

Також Планом передбачено, що протягом 2011 року Мінекономіки, облвиконкоми, Мінміськвиконком усунуть диспаритет цін з суміжними державами на споживчі товари.

У країні буде проводитися постійний моніторинг роздрібних цін на споживчі товари, будуть прийматися відповідні заходи реагування за фактами невмотивованого ціноутворення в торгівлі.

Передбачено визначення переліків операторів щодо створення стабілізаційних фондів товарів, що користуються підвищеним попитом.

Крім цього, Мінекономіки та Мінсільгосппрод протягом року повинні забезпечити підвищення закупівельних цін на сільгосппродукцію з урахуванням паритетного зростання цін на продовольчі товари на роздрібному ринку.

Серед інших заходів - "індексація тарифів на електричну і теплову енергію для юридичних осіб і індивідуальних підприємців; оптимізація роздрібних цін на нафтопродукти, що реалізуються на внутрішньому ринку, з метою усунення диспаритету цін з суміжними державами; уточнення тарифів на послуги міського транспорту, приміських автоперевезень, перевезень пасажирів залізничним транспортом, на послуги зв'язку".

План передбачає, що до кінця 2011 року населення буде відшкодовувати витрати на надання житлово-комунальних послуг на 30% із збільшенням відповідних тарифів у два етапи.

Читайте також:

Білорусів попередили про інфляцію у 40%

Білорусь попросила у МВФ новий кредит

Влада Білорусі почала вручну регулювати ціни на продукти

Лукашенко звинуватив "братів-росіян" у білоруській кризі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: