Білорусь отримала перший "антикризовий" кредит

Антикризовий фонд ЄврАзЕС перерахував Білорусі 800 мільйонів доларів на подолання фінансової кризи.

Білорусь отримала перший транш кредиту антикризового фонду ЄврАзЕС у розмірі 800 мільйонів доларів, повідомив міністр фінансів Росії Олексій Кудрін.

"Білорусь вчора до вечора виконала всі формальні зобов'язання, і сьогодні гроші у дорозі, вже відправлені з Алма-Ати", - сказав Кудрін.

Як повідомлялося, на початку червня ЄврАзЕС пообіцяв виділити Білорусі, яка переживає найважчу за останні десять років фінансову кризу, протягом найближчих трьох років кредити у розмірі 3 млрд доларів.

Білорусь в умовах нестачі валюти і сплеску інфляції скоротила кредитування економіки і пригрозила обмежити імпорт.

Множинність курсів і дефіцит валюти фактично позбавили білоруські компанії можливості розраховуватися із закордонними партнерами, левова частка яких - у Росії.

Як повідомляли експерти, проблеми з валютою у країні виникли через діїі самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Читайте також:

Причиною девальвації в Білорусі назвали вибори Лукашенка

Білорусь оприлюднила план виходу з фінансової кризи

Білорусь отримає від Китаю більше мільярда доларів у кредит

Влада Білорусі почала вручну регулювати ціни на продукти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: