Білорусь отримає від Китаю більше мільярда доларів у кредит

Білорусь домовилась з Китаєм про фінансування декількох проектів на суму більше мільярда доларів.

Білорусь і Ексімбанк Китаю підписали кредитні угоди для фінансування 3 спільних проектів на суму більше 1 млрд доларів.

"Сьогодні ми підписали 3 кредитні угоди з Експортно-імпортним банком Китаю на загальну суму 1,06 мільярдів доларів", - заявив віце-прем'єр Білорусі Анатолій Тозік після церемонії підписання.

За його словами, "це дуже важливі і актуальні" для Білорусі проекти.

Перша угода стосується надання купівельного кредиту за проектом будівництва "під ключ" заводу з виробництва сульфатної біленої целюлози на базі ВАТ "Свєтлогорський ЦКК", зазначив віце-прем'єр.

Сторони також підписали кредитну угоду з фінансування проекту реконструкції автодороги Жлобин-Гомель за параметрами першої категорії. Сума даного кредиту складає 340 млн дол.

Третя угодя, додав Тозік, стосується фінансування проекту електрифікації ділянки залізниці Білорусі Жлобин-Осиповичі. Сума цієї угоди становить 64 млн дол.

Нагадаємо, що на початку червня уряд Білорусі оприлюднив свій план дій для подолання фінансової кризи. Даний документ містить заходи з регулювання ситуації на валютному ринку.

Як повідомлялося, проблеми з валютою у країні виникли через діїі самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Читайте також:

Білорусь оприлюднила план виходу з фінансової кризи

Економіку Білорусі може врятувати кредит у 8 млрд доларів

Білорусь попросила у МВФ новий кредит

Лукашенко звинуватив "братів-росіян" у білоруській кризі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: