Білорусь підняла ціну на транзит російської нафти

З лютого тарифи на транзит російської нафти по території Білорусі буде збільшено на 12,5%, підвищуються також тарифи на транспортування нафти до білоруських нафтопереробних заводів.

З 1 лютого 2011 року тарифи на транзит російської нафти по території Білорусі буде збільшено на 12,5%. У Мінекономіки РБ розповіли, що це підвищення було підготовлено на підставі узгодженої методики з Росією.

Крім того, з 1 лютого підвищуються тарифи на транспортування нафти до білоруських нафтопереробних заводів.

За прогнозом Білорусі, всього по території країни в 2011 році буде перевезено близько 80 мільйонів тонн нафти, що відповідає показникам 2010 року.

Росія і Білорусь регулярно домовляються про ціни на транзит нафти, а також на експортні мита на вуглеводні, причому іноді переговори призводять до конфліктів.

Так, весь 2010 рік сторони домовлялися про те, чи варто Росії брати з Білорусі експортні мита, якщо обидві країни увійшли до Митного союзу.

Вирішити конфлікт вдалося лише наприкінці 2010 року. Тоді Росія і Білорусь домовилися, що мита на російську нафту будуть скасовані, а от з нафтопродуктів мито буде братися в повному обсязі на кордоні Білорусі та її західних сусідів та перераховуватися до російського бюджету.

За прогнозами Росії, таким чином Мінськ отримує додаткову допомогу майже в чотири мільярди доларів щорічно.

Читайте також:

Лукашенко: Білорусія знаходиться між двома монстрами - Росією та ЄС

Москва залишила Білорусь без газових знижок

Лукашенко: Росія "похерила" Союзний договір

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: