Білорусь підтвердила бажання транспортувати нафту Україною

Країна має намір продовжувати експлуатацію нафтових свердловин у Венесуелі, які передані республіці в довгострокове користування та транспортувати цю нафту Україною.

Республіка Білорусь підтвердила свої довгострокові плани транспортувати нафту територією України.

Про це повідомив прем'єр-міністр Білорусі Сергій Сидорський під час зустрічі з першим віце-прем'єром України Андрієм Клюєвим у Мінську.

"Важливо, що ми спільно вирішуємо енергетичні питання. Ми оперативно вирішили питання з постачання нафти через територію України до Білорусі", - нагадав Сидорський.

"Ми підтверджуємо, що ці поставки довготривалі, вони будуть носити серйозний характер", - сказав він. "Ми вийшли з нашим нафтохімічним і енергетичним секторами за межі країни", - підкреслив прем'єр-міністр.

Він зауважив, що Білорусь має намір продовжувати експлуатацію нафтових свердловин у Венесуелі, які передані республіці в довгострокове користування.

Голова білоруського уряду додав, що республіка також працює з іншими країнами в частині диверсифікації поставок нафти для потреб білоруської економіки.

"В даний час білоруський уряд активно працює в країнах африканського континенту, Азії, і ми звідти почнемо постачання нафти на територію нашої країни, з тим, щоб максимально забезпечити завантаження наших нафтопереробних заводів", - продовжив Сидорський.

Він підкреслив, що Білорусія розглядає Україну як одного з надійних партнерів у питанні забезпечення білоруської економіки нафтою.

Перший віце-прем'єр-міністр України також повідомив, що Україна буде здійснювати поставки електроенергії до Білорусі.

"Довгостроковий контракт у нас підписаний, єдине, ми перейдемо з жорсткою ціни на формулу: так буде простіше регулювати наші відносини", - зазначив Клюєв.

Він додав, що Білорусь і Україна мають намір "довести до логічного кінця створення спільного підприємства з реалізації нафтопродуктів на території України".

Клюєв підкреслив, що у двох країн є "серйозні перспективи" співпраці в інших галузях, зокрема, в транспорті і машинобудуванні.

Читайте також:

Ахметов допоможе Росії побудувати нафтопровід в обхід Білорусі

Росія залучила Україну до газової війни з Білоруссю

Казахстан відмовився від транзиту нафти через Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: