Білорусь підвищить бюджетникам зарплати попри вказівки МВФ

Лукашенко збільшить зарплати бюджетників майже на 30%. Попереднє аналогічне підвищення викликало у країні фінансову кризу.

Влада Білорусі індексувала зарплати бюджетників на 26,6%, всупереч вимогам Міжнародного валютного фонду заморозити зарплати.

У Мінпраці і соціального захисту країни пояснили, що доходи бюджетників будуть проіндексовані, оскільки зростання цін за травень перевищило 5% до місяця їх попередньої індексації у квітні 2011 року. Проіндексована, втім, буде лише частина зарплати в межах 343,26 тисяч білоруських рублів (1 долар - 4988 рублів).

Місячна мінімальна заробітна плата за травень 2011 року буде проіндексована і збільшиться на 23,7% до 541,35 тисяч рублів.

МВФ раніше радив Мінську перейти до плаваючого курсу рубля, припинити збільшувати зарплати бюджетникам, підвищити процентні ставки і різко скоротити кредитування економіки Білорусі, яка просить у фонду черговий кредит для стабілізації фінансової системи.

Нагадаємо, що влада Білорусі раніше звернулася до МВФ з проханням про кредитну підтримку, заявивши, що хотіла б отримати від 3,5 до 8 мільярдів доларів. Місія фонду, яка оцінювала стан білоруської економіки, працювала в країні з 1 по 13 червня.

У кінці травня 2011 року Нацбанк девальвував рубль на 36%, ввівши при цьому жорсткі обмеження на коливання курсу. Наслідком цього рішення став різкий сплеск інфляції при збереженні дефіциту валюти в країні і перебоях з імпортними товарами.

Як повідомлялося, проблеми з валютою у країні виникли через діїі самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Читайте також:

Причиною девальвації в Білорусі назвали вибори Лукашенка

Білорусь оприлюднила план виходу з фінансової кризи

Білорусь отримає від Китаю більше мільярда доларів у кредит

Влада Білорусі почала вручну регулювати ціни на продукти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: