Білорусь погасила газовий борг перед Росією

Білорусь перерахувала на рахунок "Газпрому" 187 млн доларів, російська сторона поки не підтвердила оплати боргу.

Білорусія погасила заборгованість по газу перед Росією.

Таку заяву зробив перший віце-прем'єр країни Володимир Семашко.

За словами Семашка, Мінськ перерахував "Газпрому" 187 мільйонів доларів у рахунок оплати за паливо. У російській газовій монополії поки не підтвердили отримання зазначеної Семашком суми.

"Ми підтвердимо погашення боргу тільки після отримання грошей. Грошей на рахунку немає", - заявив представник "Газпрому" Сергій Купріянов.

Семашко додав, що тепер білоруська сторона чекає від російського концерну виплати боргу за транзит газу через Білорусію в ЄС, інакше транзит буде припинений. У Мінську вважають, що "транзитний борг" "Газпрому" становить 260 мільйонів доларів.

У російському концерні визнали борг, проте заявили, що він виник з вини білоруської сторони, яка не підписує акти виконаних робіт.

Раніше в "Газпромі" оцінювали заборгованість Білорусії за газ в 192 мільйони доларів. У свою чергу, в Мінську стверджували, що розмір боргу менше - близько 133 мільйонів доларів. Заборгованість виникла, оскільки з початку року "Бєлтрансгаз" оплачував поставки за цінами 2009 року (150 доларів за тисячу кубометрів), які виявилися істотно нижче контрактних.

"Газпром" через борги білоруської сторони з понеділка почав обмежувати постачання газу Білорусі. У вівторок, коли поставки були скорочені вже на 30%, президент республіки Олександр Лукашенко доручив припинити транзит газу до Європи.

В середу, 23 червня, "Газпром" урізав поставки газу Білорусі до 60% від планових обсягів. При цьому глава російського газового холдингу Олексій Міллер повідомив, що транзит палива через територію республіки європейським споживачам здійснюється в повному обсязі.

Читайте також:

Бакієв не оплачував газовий борг Білорусі перед Росією

Єврокомісія: транзит газу через Білорусь іде безперебійно

Литва стала першою жертвою "газової війни" Росії та Білорусі

"Газпром" урізав поставки газу Білорусі на 60%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: