Білорусь попросила у МВФ новий кредит

Мінськ попросив у МВФ новий стабілізаційний кредит. Сума, яку запросила Білорусь, поки не називається.

Білоруська влада звернулася до Міжнародного валютного фонду з проханням про реалізацію нової кредитної програми, повідомили в мінському офісі МВФ.

У поширеному прес-релізі уряду Білорусі підтверджується звернення до МВФ за новим стабілізаційним кредитом.

"Уряд і Національний банк Білорусі 31 травня направили до МВФ звернення про надання республіці стабілізаційного кредиту", - сказано в прес-релізі.

Екс-глава Нацбанку Білорусі Станіслав Богданкевич вважає, що стабілізувати валютну ситуацію у Білорусі може кредит МВФ у розмірі 8 мільярдів доларів.

"Щоб стабілізувати ситуацію з валютою з урахуванням реального очікуваного дефіциту торгового балансу в 12 мільярдів доларів цього року, думаю, всіма заходами можна скоротити його, скажімо, до 8 мільярдів доларів. От не менше за цю суму треба просити у МВФ", - сказав фінансист.

Нагадаємо, що Білорусь також зверталася до уряду РФ за кредитом в 1 млрд доларів і до антикризового фонду ЄврАзЕС за кредитом в 2 млрд доларів.

Як повідомлялося, проблеми з валютою у країні виникли через діїі самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Читайте також:

Влада Білорусі почала вручну регулювати ціни на продукти

Лукашенко звинуватив "братів-росіян" у білоруській кризі

Білорусів попередили про інфляцію у 40%

"Бацька" визнав, що з емісією рубля переборщили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: