Білорусь позбавить Україну дешевого цукру

Білорусь відреагувала на неодноразові звинувачення українського уряду в незаконному імпорті дешевого білоруського цукру.

Білоруський цукор більше не буде для українців дешевим. Щоб уникнути обмеження його імпорту, цукрові заводи Білорусі заснували в Україні "Білоруську аграрну компанію" (БАК), яка стане єдиним постачальником продукту до України і продаватиме його за цінами внутрішнього ринку.

БАК продаватиме цукор за цінами не нижче, ніж на українському ринку. "Білорусь вирішила створити єдиного державного імпортера, щоб зняти звинувачення в демпінговому імпорті цукру", - заявив заступник голови держконцерну "Білдержхарчпром" Микола Антихевич. "Ми відстежуватимемо постачання цукру з Білорусі і, виявивши партію цукру, що продається за демпінговими цінами, з'ясовуватимемо, хто з білоруських компаній-трейдерів купив її на заводі в Білорусі - згодом завод цієї компанії відвантажувати цукор не буде", - запевнив представник БАК Сергій Кононенко.

Пропозиція білоруської сторони стала реакцією на неодноразові звинувачення українського уряду в незаконному імпорті дешевого білоруського цукру. У 2008 році Міністерство економіки повідомило про намір ввести квоти на імпорт цукру з Білорусі у зв'язку з великим обсягом постачань.

Заступник міністра агрополітики Іван Демчак направив до ДПАУ і Держмитниці листа з вимогою штрафувати продавців білоруського цукру і не розмитнювати його. Він також оголосив про намір ініціювати антидемпінгове розслідування.

Між Україною і Білоруссю діє договір про вільну торгівлю, на підставі якого цукор з Білорусі імпортується до України без мита. За даними асоціації "Укрцукор", минулого року тонна продукту на білоруському ринку коштувала в середньому на 100-160 доларів (780-1,2 тис грн/т) дешевше, ніж в Україні. А наприкінці минулого року, коли в Україні ціни на цукор досягали 9 тис грн/т, в Білорусі його можна було купити по 7,2 тис грн/т, кажуть в кондитерській корпорації Roshen.

На думку топ-менеджера одного з великих цукровиробників, питання вилучення білоруського цукру з режиму вільної торгівлі з Білоруссю вже практично вирішене.

Читайте також:

Темпи зростання інфляції в Україні збільшилися вдвічі

В Україні почав дешевшати цукор

В березні ціни на цукор досягнуть рекордного максимуму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: