Білорусь призупинила експорт нафтопродуктів до України, Польщі та країн Балтії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Причиною цього є неякісна російська нафта.

Через постачання неякісної нафти з боку Росії Білорусь призупинила експорт світлих нафтопродуктів до України, Польщі та країн Балтії.

Про це повідомив заступник генерального директора з комерційних питань "Білоруської нафтової компанії" Сергій Гриб, передає БЕЛТА.

"Припинено постачання світлих нафтопродуктів, бензину і дизпалива до України, Балтії та Польщі. Наразі (контрактні зобов'язання – ред.) припинені до моменту вирішення питання з російською нафтою", - заявив він.

Водночас, за його словами, білоруська сторона наразі працює над тим, щоб через невиконання контрактів на них не наклали санкції. Він також повідомив, що у зв’язку із майбутньою забороною РФ на експорт до України нафти та нафтопродуктів, Білорусь може наростити власні поставки.

"Що стосується поставки Росією інших продуктів, таких як, наприклад, бітуми, то ми очікуємо зростання поставок з боку Білорусі. Якщо правильно читати постанову уряду РФ, то там є кілька нюансів. Якщо ми говоримо про бензини, дизельне паливо, то в ньому зазначено, що поставка на територію України може здійснюватися з дозволу уповноважених органів Росії. Наскільки відомо, в поточний момент ця поставка здійснюється", - зазначив Гриб.

Нагадаємо, раніше Білорусь поскаржилась на низьку якість нафти, яку імпортує з Росії, та планує вимагати компенсації. Згодом там повідомили, що тимчасово обмежать власні постачання нафтопродуктів через проблеми з російською нафтою.

ВідеоРосійську нафту та нафтопродукти більше не експортуватимуть в Україну

Так вирішив російський уряд у відповідь на "недружні" дії України – йдеться про розширення торгових антиросійських санкцій, які Кабмін посилив минулого тижня.  Більше 40% нафтопродуктів, зокрема, дизелю, на українському ринку - саме російські. Окрім палива, Москва припиняє ввезення продукції машинобудування, металообробки та легкої промисловості.  

Російську нафту та нафтопродукти більше не експортуватимуть в Україну

Залиште свій коментар

Вибір редакції