Білорусь пробачить Україні 50 млн дол. боргу в обмін на дешеву електрику

Україна готова знизити для Білорусі тарифи на транзит нафти та електроенергії в обмін на погашення 50-мільйонного боргу. Після цього можна буде провести демаркацію кордону.

Україна пропонує Білорусі зниження тарифів на електроенергію і транзит венесуельської нафти в рахунок погашення 50 млн дол. боргу, який сформувався на початку 90-х років у

"Україна готова піти на компроміс і повернути 50 млн дол., до того ж пропонує різні варіанти щодо електроенергії й транзиту нафти, щоб розрахуватися не грошима. Проте Білорусь йти на поступки поки що не збирається", - повідомляє Європейське радіо для Білорусі з посиланням на джерела в Міністерстві закордонних справ України.

Експерти пов'язують з проблемою врегулювання цієї заборгованості скасування зустрічі президентів України і Білорусі Віктора Януковича і Олександра Лукашенка, що планувалася 28 травня 2010 року в м. Батурині Чернігівської області.

Директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин повідомив, що українська сторона розраховувала, що білоруський президент привезе на цю зустріч грамоту про ратифікацію Договору про державний кордон.

"Для нас принципово те, щоб процес визначення кордонів на місцевості почався якнайшвидше. В принципі всі відповідні кроки для цього вже зроблено. Справа за малим – за зустріччю глав держав, на якій відбудеться обмін ратифікаційними грамотами. Ось цей формальний крок ще не зроблено. Хоча Україна закінчила всі процедури ще наприкінці 90-х років", - сказав Волошин.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Мінськ, який ратифікував договір про держкордон, не віддає ратифікаційні грамоти і вимагає від Києва виплати 130 мільйонів доларів нібито наявного державного боргу.

В той же час, у дипломатичних колах з`явилася інформація, що Україна готова до компромісів з Білоруссю для швидкого початку демаркації кордону між двома державами.

Читайте також:

Україна піде на поступки Білорусі заради демаркації кордону

Білорусь заблокувала ратифікацію договору про кордон з Україною

Янукович наказав до кінця року поділити всі кордони з сусідами

Демаркація кордону між Україною та Росією відбудеться швидко і без проблем

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: