Білорусь продає 250 заводів

Білорусь виставила на продаж 250 підприємтсв. Преференції у торгах надаються російському бізнесу.

Влада Білорусі планує продати до кінця року 250 промислових підприємств.

Прем'єр-міністр країни Михайло Мяснікович заявив, що у російських бізнесменів є можливість першими придбати білоруські підприємства.

За його словами, "якщо у росіян не буде бажання купити заводи, ми їх продамо кому-небудь іншому. Але можливість прийти першими у ваших підприємців є".

"Але не потрібно думати, що через проблеми, які у нас зараз є, наші підприємства можна буде купити за безцінь. Це помилка", - заявив прем'єр-міністр.

На його думку, російський бізнес побоюється брати участь в приватизації білоруської держвласності.

"Мені здається, тут є елементи або незнання, або певної економічної політики. Ну чому компанії з ЄС, Китаю виявляють велику цікавість не лише до наших сировинних і інфраструктурних компаній, а у тому числі і до переробного сектора? Ми продали декілька меблевих фабрик - ніхто з Росії не прийшов! А та ж IKEA будує у Білорусі свої підприємства, які створюватимуть згодом конкуренцію і російським компаніям. Чи скляна промисловість: японці до нас йдуть, росіяни - ні",- сказав Мяснікович.

За його словами, Білорусь планує продати підприємства по виробництву цементу, гіпсу і так далі. Ними вже цікавляться німці. Це підприємства, які активно розвиваються. Те ж виробництво гранітного щебеня зав'язане на Москву, розповів Мяснікович.

"Білоруський бізнес зацікавлений вийти на російський будівельний ринок", - говорить прем'єр.

За його словами, Мінськ багато разів пропонував свої послуги у будівництві житла для російських військовослужбовців, проте ці питання дуже довго узгоджуються.

"Також республіку дуже турбує прострочена дебіторська заборгованість ряду російських компаній перед білоруськими підприємствами, - відомітив прем'єр-міністр. - Це близько 200 млн доларів, для повернення яких потрібні значні зусилля".

"Хотілося б збудувати цивілізовані стосунки між Росією і Білоруссю, які були б схожі на ті, що існують, наприклад, в Євросоюзі", - підсумував Мясникович.

Читайте також:

Лукашенко продає найбільше хімпідприємство Білорусі

Росія купила ГТС Білорусі за 5 мільярдів доларів

Білорусі загрожує друга хвиля девальвації

Білорусь виходить у світові лідери за темпами інфляції

Світовий банк визнав економіку Білорусі нежиттєздатною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: